Łukasz Zwoliński przedłużył kontrakt z Pogonią Szczecin

Napastnik Łukasz Zwoliński przedłużył kontrakt z Pogonią Szczecin. Nowa umowa obowiązuje do 30 czerwca 2019 roku.

Zwoliński zaczynał przygodę z piłką w juniorskiej drużynie KP Police, ale śmiało można go nazwać wychowankiem Pogoni. Jeszcze w wieku juniora starszego napastnik wywalczył z klubem brązowy medal Mistrzostw Polski. Jako piłkarz rezerw był też królem strzelców IV ligi zachodniopomorskiej. Niedługo po 19. urodzinach zadebiutował w seniorskim zespole Pogoni, w meczu z Sandecją Nowy Sącz (I liga). Awansował z klubem do Ekstraklasy i w następnym sezonie po raz pierwszy zagrał w najwyższej klasie rozgrywkowej (wystąpił w meczu z Jagiellonią Białystok).

Następnie napastnika dwukrotnie wypożyczano do drużyn zaplecza Ekstraklasy: najpierw do Arki Gdynia (11 meczów, 259 minut), a następnie do Górnika Łęczna (22 spotkania, 1578 minut, 8 bramek). Szczególnie udany był właśnie pobyt na Lubelszczyźnie, gdzie drużyna ze Zwolińskim w składzie wywalczyła awans. Po powrocie do Pogoni młody napastnik zaczął regularnie grać i strzelać bramki.

W ostatnich tygodniach pauzował z powodu kontuzji, a łącznie w Pogoni rozegrał 48 spotkań w Ekstraklasie, w których zdobył 18 goli. W granatowo-bordowych barwach wystąpił też w 2 spotkaniach I ligi oraz 2 meczach Pucharu Polski (1 gol).

- Wiemy, jaką wartością jest dla nas Zwoliński - podkreślił dyrektor sportowy Maciej Stolarczyk. - Jesteśmy zadowoleni, że Łukasz podpisał długoterminową umowę z Pogonią. Dla nas jego umiejętności są równie ważne, jak jego przywiązanie do klubu.

- Wiadomo, że jestem chłopakiem stąd, dlatego też Pogoń zawsze ma u mnie pierwszeństwo - powiedział tuż po podpisaniu umowy Zwoliński. - Cieszę się, że mogę być częścią klubu i spełniać swoje marzenia. Nie każdy ma przecież taką szansę, by strzelać bramki dla drużyny, której jest wychowankiem. Wiem, że w każdym sektorze jest mnóstwo ludzi, którzy dobrze mi życzą i to mnie bardzo motywuje.

Nowa umowa wiąże napastnika z Pogonią na najbliższe 3,5 roku. Wcześniej swoje kontrakty przedłużyli Rafał Murawski oraz Dawid Kudła.

źródło: Okazje.info