Koniec Marty Półtorak w rzeszowskim żużlu. Akcje przejął prezes Łabudzki

Spółka Speedway Stal S.A. ma nowego większościowego udziałowca. Został nim obecny prezes spółki Andrzej Łabudzki.

Chcesz wiedzieć wszystko o PGE Stali? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Łabudzki przejął dziś 56 procent akcji od Marty Półtorak, szefowej firmy Marma Polskie Folie, która była ich właścicielem od lutego 2004 roku. Przez większość czasu właśnie to ona zarządzała rzeszowskim żużlem, ale dwa lata temu oddała stery właśnie Andrzejowi Łabudzkiemu, a rok temu wycofała się całkowicie ze sponsorowania klubu.

Wciąż jednak większościowy pakiet akcji spółki, która była właścicielem zespołu PGE Stal Rzeszów, pozostawał w jej rękach. Była prezes spółki wielokrotnie powtarzała, że jest gotowa oddać akcje lub sprzedać je za przysłowiową złotówkę. Ostatnio zaproponowała przejęcie akcji klubowi Stal Rzeszów, który posiada pozostałe 44 procent, ale ten nie wyraził zainteresowania. Wszystko przez to, że spółka ma spore długi, mówi się o kwocie powyżej 2 mln zł.

Długi te powstały w tym roku, gdy PGE Stal walczyła w PGE Ekstralidze, w której zajęła siódme miejsce. Rok wcześniej było zagrożenie, że nie wystartuje wcale, ale zdecydowano się jednak zgłosić zespół do elity. Niestety zakończyło się to sporymi kłopotami finansowymi i teraz pod znakiem zapytania stanęła dalsza działalność spółki. Jeśli jej władze dogadają się z żużlowcami, którym zalegają pieniądze, Stal Rzeszów, pod nową nazwą, wystartuje na zaplecze ekstraklasy.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: