Tychy współorganizatorem piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21!

Polski Związek Piłki Nożnej podał listę miast, które - decyzją UEFA - uzyskały prawo organizacji w 2017 roku mistrzostw Europy do lat 21. Wśród nich znalazły się Tychy!

Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>

Lista miast, które będą gościły największe europejskie talenty, prezentuje się następująco: Bydgoszcz, Gdynia, Kielce, Kraków, Lublin, Tychy. To wstępna decyzja Komisji Rozgrywek Drużyn Narodowych UEFA, która będzie jeszcze wymagała zatwierdzenia przez Komitet Wykonawczy.

"Zdaniem UEFA, turniej powinien zostać rozegrany ostatecznie w sześciu wymienionych miastach z uwagi na łatwiejszą logistykę i aspekty finansowe. To z kolei oznacza, że rozgrywki nie odbędą się w Warszawie. Jednocześnie europejska centrala podkreśliła, że stolica w ostatnich latach regularnie była gospodarzem wielkich wydarzeń piłkarskich, takich jak UEFA EURO 2012, finał Ligi Europy UEFA 2015, meczów reprezentacji Polski w eliminacjach UEFA EURO 2016 oraz finałów Pucharu Polski. Dlatego też - zdaniem UEFA - mistrzostwa Europy w 2017 roku powinny zostać przeprowadzone w miastach, które dotychczas nie dostały tak wielu szans na organizację ważnych imprez piłkarskich. Ponadto rozgrywki młodzieżowe powinny być kierowane do mniejszych ośrodków, celem popularyzowania piłki nożnej w miejscach, gdzie międzynarodowe wydarzenia nie są obecne i dostępne na co dzień dla lokalnej społeczności" - czytamy w komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Więcej o: