Żużlowcy Stali Rzeszów pojadą w połączonej lidze?

Nie dwie, a jedna, połączona liga. Takie plany na nowy sezon mają władze żużlowe. Wobec problemów kilku klubów, tworzenie I i II ligi nie ma większego sensu.

Chcesz wiedzieć wszystko o PGE Stali? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

To na razie projekt nad którym mają debatować zainteresowane kluby. Pomysł jest jednak taki, by 11 klubów z licencjami podzielić na dwie grupy, w których jeździłyby mecze każdy z każdym, mecz i rewanż. Później najlepsze cztery ekipy spotkałyby się w play-offach, najgorsze zakończyły sezon. I ten pomysł wydaje się nietrafiony, bo dla jednego klubu sezon skończyłby się już w lipcu, po zaledwie ośmiu spotkaniach.

Wydaje się jednak, że sam pomysł połączenia lig wejdzie w życie, a ewentualnym zmianom ulegną zasady rozgrywania najbliższego sezonu. Jeśli faktycznie tak by się stało, doszłoby do derbów Podkarpacia, w których Stal Rzeszów jeździłaby z KSM-em Krosno, chyba że obie drużyny trafiłyby do innych grup.

Na razie jednak rzeszowski klub musi uporać się z zaległościami wobec zawodników i podpisać z nimi porozumienie. Jeśli nie dojdzie do porozumienia w sprawie spłaty zadłużenie, nie będzie mógł wystartować w lidze.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: