Piast Gliwice. Mateusz Mak: Gramy o mistrzostwo Polski!

- W tym momencie piłkarzom Piasta Gliwice nie wypada już opowiadać, że naszym celem jest pierwsza ósemka - uważa Mateusz Mak, pomocnik lidera ekstraklasy.

Czy Piast Gliwice powalczy o mistrzostwo Polski? Podyskutuj na Facebooku >>

Przez długie miesiące dziennikarze dopytywali Radoslava Latala i jego zawodników o to, czy ich celem jest mistrzostwo Polski. Gliwiczanie jednak zaprzeczali. - Skupiamy się na tym, by wywalczyć awans do grupy mistrzowskiej - ta odpowiedź padała najczęściej. Ale dzisiaj sprawy mają się już inaczej.

Jako pierwszy zmianę planów zasygnalizował Patrik Mraz. - Tonujemy nastroje, ale życzyłbym sobie, chłopakom i wszystkim gliwiczanom... Wszyscy wiedzą czego - mówił w czasie świąt. Minęło kilka dni, a Mateusz Mak ujmuje już sprawę wprost.

- Na tym etapie sezonu nie ma już miejsca na dyplomatyczne wypowiedzi czy wymyślanie na siłę alibi, żeby uciec od konkretnych deklaracji. Zgromadziliśmy 45 punktów, dwukrotnie pokonaliśmy obecnego mistrza kraju Lecha Poznań, a w starciach z Legią Warszawa zdobyliśmy cztery punkty. W tym momencie piłkarzom Piasta nie wypada już opowiadać, że naszym celem jest pierwsza ósemka. Będę obstawał za tym, że gramy o tytuł - powiedział Mak w rozmowie z portalem polsatsport.pl .

źródło: Okazje.info

Więcej o: