Asseco Resovia znów trenuje. Za tydzień sparingi, m.in. z Zenitem Kazań

Koniec świątecznej przerwy dla siatkarzy Asseco Resovii. Mistrzowie Polski od poniedziałku znów szykują formę na drugą część sezonu, która rozpocznie się 13 stycznia.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

W rozgrywkach PlusLigi trwa obecnie trzytygodniowa przerwa na potrzeby reprezentacyjne, a konkretnie na rozegranie turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, który odbędzie się od 5 do 10 stycznia w Berlinie. Przerwa w rozgrywkach nie oznacza jednak przerwy w treningach. Siatkarze mistrza Polski, Asseco Resovii dostali co prawda kilka dni na odpoczynek i rodzinne świętowanie, ale już w poniedziałek niemal w komplecie spotkali się na treningu.

Niemal, ponieważ trener Andrzej Kowal nie może skorzystać z usług aż pięciu reprezentantów krajów, którzy zagrają najprawdopodobniej w Berlinie. W kadrze Polski są Bartosz Kurek, Fabian Drzyzga i Damian Wojtaszek, wśród Bułgarów Nikołaj Penczew, a wśród Francuzów Julien Lyneel. Z reprezentacją Polski trenował też Aleksander Śliwka, ale ostatecznie Francuz Stephane Antiga, trener Polaków, zrezygnował z jego usług i młody przyjmujący mógł wrócić do klubu. Do kraju wrócili już też dwaj Amerykanie Thomas Jaeschke i Russell Holmes, którzy przerwę od treningów wykorzystali na tygodniowy powrót do USA i do swoich rodzin.

Asseco Resovię na razie czekają treningi na siłowni i w hali Podpromie. Na początku stycznia resoviacy zagrają też kilka sparingów. Dwukrotnie zmierzą się m.in. ze zwycięzcą Ligi Mistrzów z tego roku rosyjskim Zenitem Kazań, oczywiście osłabionym brakiem kadrowiczów, którzy walczyć będą w Berlinie. Tak czy inaczej, kibice w Rzeszowie i Krośnie będą mogli zobaczyć pojedynek mistrza i drugiej drużyny Ligi Mistrzów.

Najpierw, 5 stycznia oba zespoły zagrają w hali Podpromie, a dzień później przeniosą się do Krosna. Tam w turnieju o Puchar Prezydenta Krosna zagra jeszcze AZS Politechnika Warszawska. W pierwszy dzień, 6 stycznia Zenit zagra właśnie z Politechniką, dzień później dojedzie do starcia Asseco Resovii i Zenitu, a na koniec, 8 stycznia Politechnika zmierzy się z Asseco Resovią. Pierwszy po przerwie mecz ligowy Asseco Resovia rozegra 13 stycznia z Effectorem Kielce.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: