Siatkarze Polski i Kanady zaliczyli wspólny trening w Spale

Przygotowująca się do turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn ćwiczyła i rozegrała mecz sparingowy z drużyną Kanady. W zespole trenera Stephene Antigi nie zabrakło graczy Cerradu Czarnych Radom: Wojciecha Żalińskiego i Artura Szalpuka

Polacy i Kanadyjczycy trenowali wspólnie w hali Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale. W trakcie treningu siatkarze obu ekip rozegrali grę kontrolną. Siatkarze nie rywalizowali w klasycznym meczu piłki siatkowej. Po pierwsze rozegrano same tie - breaki, a po drugie szkoleniowcy dorzucali zawodnikom piłki (zrezygnowano z klasycznego wprowadzania piłki do gry, czyli zagrywki). Ostatecznie zwyciężyli biało-czerwoni 4:0 (15:13, 15:13, 15:11, 15:13). Trener Antiga podzielił swoich podopiecznych na dwie grupy. W jednej znaleźli się Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Mateusz Mika i Rafał Buszek, a w drugiej Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Andrzej Wrona, Marcin Możdżonek, Michał Kubiak oraz gracz Cerradu Czarnych Wojciech Żaliński. Drugi z zawodników radomskiego przedstawiciela w PlusLidze Artur Szalpuk wchodził do gry w obu zestawach. Tymczasem obaj libero reprezentacji tym razem grali zadaniowo. Damian Wojtaszek był na obronie, zaś Paweł Zatorski za przyjęcie. Po stronie rywali, których prowadził Glen Hoag widzieliśmy m.in. Justina Duffa i Dana Lewisa.

- Na zgrupowaniu cały czas solidnie pracujemy. Bardzo fajnie, że zawodnicy w tym szczególnym okresie świąt i Nowego Roku przystąpili do treningu z ogromnym zaangażowaniem - skomentował dla serwisu pzps.pl trener Antiga.

Więcej o: