Wisła Kraków. Denis Popović i Boban Jović oprowadzają po Słowenii

- W ciągu kilku godzin można zwiedzić cały kraj - zachęcają słoweńscy piłkarze Wisły Kraków w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

Facebook?  | A może Twitter? 

W przeszłości w Wiśle występowali już Słoweńcy, m.in. Andraż Kirm. Rok temu do Krakowa trafił Boban Jović, latem dołączył do niego Denis Popović. Obaj zachęcają do odwiedzenia ich ojczyzny.

Podróż po kraju najlepiej zacząć od stolicy. - Lublana liczy ok. 300 tysięcy mieszkańców, co nie czyni jej dużym, lecz pełnym życzliwych ludzi miastem - zaznacza Popović. - Można porównać ją do Krakowa. W centrum znajduje się sporo kawiarni i miejsc, gdzie można spędzić czas, a nocą tętni tam życie. W Lublanie, podobnie jak w Krakowie, jest sporo zabytków, a wyjątkową atmosferę czuć w Starym Mieście - dodaje Jović.

Warto odwiedzić również Jaskinię Postojną. - Niedaleko niej stoi Zamek Predjama, który ukryty jest pod skałami. Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc ze względu na malownicze widoki - tłumaczą piłkarze Wisły.

Zwiedzając Słowenię warto też spróbować tamtejszych potraw. - Popularne jest "Zgnaci", które przygotowuje się m.in. z mąki kukurydzianej i podawane jest z mlekiem, jogurtem czy miodem. Oprócz tego bardzo smaczne jest kruche ciasto z nadzieniami: serowym, makowym, orzechowym i jabłkowym - podkreślają Popović i Jović.

Więcej na oficjalnej stronie Wisły.

źródło: Okazje.info

Więcej o: