Aleksander Śliwka już w Rzeszowie. Nie pojedzie do Berlina

Przyjmujący Asseco Resovii, Aleksander Śliwka zakończył już udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski i wrócił do klubu. Tutaj będzie przygotowywał się z kolegami do drugiej części sezonu w PlusLidze i w Lidze Mistrzów.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Śliwka znalazł się w składzie reprezentacji Polski, która rozpoczęła kilka dni temu przygotowania do kwalifikacji olimpijskich, które w styczniu odbędą się w Berlinie. Po świętach jednak przyjmujący Asseco Resovii nie wrócił już do Spały, a do Rzeszowa, gdzie będzie trenował w klubie. Selekcjoner naszej kadry, Francuz Stephane Antiga podziękował mu za współpracę i zostawił sobie 16 siatkarzy, z których ostatecznie wybierze czternastoosobowy skład. Pewniakami do wyjazdu na pozycji przyjmującego są Mateusz Mika, Michał Kubiak i Rafał Buszek, a o ostatnie miejsce walczą Artur Szalpuk i Wojciech Żaliński. To z nimi Śliwka przegrał walkę o wyjazd na kwalifikacje.

Przypomnijmy, że w kadrze pozostają trzej inni resoviacy, Bartosz Kurek, Fabian Drzyzga i Damian Wojtaszek. Polacy w Berlinie w fazie grupowej zagrają z Serbią, Belgią i Niemcami. Do igrzyska w Rio de Janeiro awansuje tylko zwycięzca tego turnieju, zespoły z drugiego i trzeciego miejsca zakwalifikują się do turnieju interkontynentalnego, który w maju odbędzie się w Japonii.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: