Ducks Bowl dla seniorskiej drużyny Green Ducks Radom

W Radomiu odbył się I Ogólnopolski Turniej Futbolu Flagowego. Jak się okazało mało gościnni okazali się podczas zawodów seniorzy Green Ducks Radom, którzy triumfowali w całej imprezie.

Sześć drużyn wzięło udział w I Ogólnopolskim Turnieju Futbolu Flagowego Ducks Bowl, zorganizowanym przez Green Ducks Radom. Ekipa gospodarzy wystawiła dwie drużyny: juniorów, oraz seniorów. Ponadto w premierowych zawodach wystąpili: Gimnazjum nr 42 Kraków (juniorzy), Green Raider/Tytan Lublin (juniorzy), Wombaty Warszawa (seniorzy) i Futbol Flagowy Team Śląsk (seniorzy).

W meczach eliminacyjnych juniorzy rywalizowali w swojej kategorii wiekowej, a seniorzy w swojej. Po spotkaniach rozgrywanych systemem "każdy z każdym" odbyły się finały. Drużyna, która w swojej grupie zajęła trzecie miejsce, rozgrywała pojedynek o piąta lokatę, zespół z drugiej lokaty w grupie, grał o trzecie miejsce w turnieju, zaś triumfatorzy grup spotkali się w finale.

Ostatecznie o piąte miejsca rywalizowali: Gim. nr 42 Kraków i Team Śląsk i góra byli seniorzy triumfując 32:30. Brązowe medale przypadły zawodnikom z Warszawy, którzy 33:18 pokonali juniorów Green Ducks. W końcu w finale Green Ducks Radom, rozgromili Tytanów Lublin, triumfując 54:12.