Dyskobolia Grodzisk Wlkp. stanie na nogi? Klub ma wystartować od nowego sezonu - szuka zawodników i wsparcia. Jest kolejny komunikat

- Zostaną podjęte próby postawienia na nogi Dyskobolii w sezonie 2016/2017 w klasie rozgrywkowej B - czytamy w kolejnym komunikacie klubu. Przed tygodniem dowiedzieliśmy się, że Dyskobolia wycofała się z rozgrywek.

Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - dwukrotny zdobywca Pucharu Polski, dwukrotny wicemistrz Polski, dwukrotny zdobywca Pucharu Ligi Polskiej oraz pogromca m.in. Manchesteru City i Herthy - nie przestanie istnieć. W minionym tygodniu klub wydał komunikat, w którym zapowiadał, że wycofa się z rozgrywek ligi okręgowej. W 2008 roku pierwszoligowy wówczas klub został przez właściciela Zbigniewa Drzymałę sprzedany Józefowi Wojciechowskiemu, który następnie zmienił jego nazwę na KSP Polonia Warszawa i przeniósł do stolicy. W tym samym sezonie grodziska Dyskobolia wystartowała w rozgrywkach IV ligi, by w ciągu dwóch kolejnych lat spaść do klasy A (siódmy poziom rozgrywkowy). Przed dwoma laty zespołowi z 20-tysięcznego miasta udało się wrócić do klasy okręgowej.

Komunikat sprzed tygodnia nie wyjaśniał powodów decyzji o wycofaniu klubów z rozgrywek. Czytaliśmy wtedy: - Aby nie karmić się plotkami potwierdzam, że Stowarzyszenie jest w trakcie likwidacji a Klub wycofany został z rozgrywek WZPN. Pan Paweł Rozmiarek [prezes klubu - red.] podjął taką decyzję z prywatnego i dość delikatnego powodu. Bardzo proszę, abyście to uszanowali i na tym zakończyli snucie bzdur "na mieście".

Kolejna garść informacji z klubu wyjaśnia kolejne kwestie. Klub przede wszystkim zapewnia, ze Dyskobolia nie przestanie istnieć. W ciągu kolejnych miesięcy zostanie założone stowarzyszenie, które będzie miało na celu przygotowanie drużyny do startu w sezonie 2016/17. Pojawiają się też zarzuty do zawodników-amatorów, którzy w minionych latach grali dla Dyskobolii. Z komunikatu wynika, że piłkarze-amatorzy chcieli otrzymywać za swoją grę wynagrodzenie, co było nie do pogodzenia z obecną sytuacją finansową klubu.

- Zostaną podjęte próby postawienia na nogi Dyskobolii w sezonie 2016/2017 w klasie rozgrywkowej B. Pod warunkiem, że przy okazji zawiązywania nowego stowarzyszenia znajdą się ludzie, którzy - powtórzę jeszcze raz, dość wyraźnie: Z A D A R M O zechcą reprezentować barwy "nowego-starego" Klubu Sportowego Dyskobolia. Nie - nie będzie wypłat za mecz - bo w do IV ligi grają amatorzy, dla przyjemności; Nie - nie będzie premii za wygrany mecz - bo gra się po to, aby wygrać; Nie - nie będzie dotacji na buty; Nie - nie będzie zwrotów za dojazdy i nie, nie będzie Wam nikt podstawiał autokaru żeby dojechać z Grodziska... do Ptaszkowa [klub rozgrywał swoje mecze w pobliskim Ptaszkowie - red.] jak to miało miejsce dotychczas.

Pełen komunikat klubu poniżej:

Follow @D_Smyk

Więcej o: