Jesień Jagiellonii w liczbach

Liczby, liczby - podsumowanie jesieni w ekstraklasie w wykonaniu Jagiellonii

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

1,43 - to średnia bramek zdobytych przez Jagiellonię na mecz.

1,62 - to średnia bramek straconych przez Jagiellonię na mecz.

2,62 - interwencje bramkarza na mecz.

4 - remisy w jesiennych spotkaniach w lidze zaliczyli piłkarze Jagiellonii. Podziałem punktów skończyły się oba pojedynki z Cracovią (1:1 na wyjeździe i 2:2 w Białymstoku) oraz starcie z Legią Warszawa (1:1) i Podbeskidziem Bielsko-Biała (1:1).

5 - tyle żółtych kartek jesienią w lidze zobaczył Rafał Grzyb. Kapitan Jagiellonii był też karany czerwonym kartonikiem (za dwa żółte w mecz z Pogonią Szczecin). Ponadto można wspomnieć, że pomocnik czerwoną kartką (również za dwie żółte) ukarany był też w pojedynku kwalifikacji Ligi Europy z Kruoją Pokroje.

6 - tyle bramek jesienią w meczach ligowych zdobył Piotr Grzelczak. To najlepszy wynik z piłkarzy Jagiellonii. Oprócz niego na listę strzelców wpisywali się jeszcze: Przemysław Frankowski (pięć goli), Maciej Gajos (cztery), Konstantin Vassiljev (trzy), Fedor Cernych (dwa), Karol Świderski (dwa), Karol Mackiewicz (jeden), Sebastian Madera (jeden), Taras Romanczuk (jeden), Łukasz Sekulski (jeden), Igors Tarasovs (jeden), Piotr Tomasik (jeden), Patryk Tuszyński (jeden). Ponadto Jagiellonia jedną bramkę zdobyła po trafieniu samobójczym, do własnej siatki piłkę skierował Jarosław Jach z Zagłębia Lubin.

7 - wygranych w jesiennej części sezonu zanotowali zawodnicy Jagiellonii. Białostoczanie pokonali kolejno: 2:0 Termalicę Nieciecza, 3:1 Górnik Zabrze, 2:1 Ruch Chorzów, 1:0 Lech Poznań, 1:0 Koronę Kielce, 2:0 Zagłębie Lubin, 4:0 Ruch Chorzów.

7 - tyle asyst w jesiennych meczach zaliczył Konstantin Vassiljev. To najwięcej z wszystkich piłkarzy Jagiellonii. Po trzy mieli natomiast Piotr Grzelczak i Karol Mackiewicza.

8 - miejsce w tabeli po jesiennych spotkaniach zajmują piłkarze Jagiellonii.

10 - porażek w ekstraklasie poniosła jesienią Jagiellonia. To najwięcej w lidze razem z Górnikiem Łęczna. Białostoczanie przegrali: 2:3 z Koroną Kielce, 1:2 z Zagłębiem Lubin, 1:3 ze Śląskiem Wrocław, 1:2 z Pogonią Szczecin, 0:3 z Lechią Gdańsk, 2:3 z Górnikiem Łęczna, 1:4 z Wisłą Kraków, 0:2 z Piastem Gliwice, 2;3 z Górnikiem Zabrze, 0:2 z Termalicą Nieciecza.

13 - to suma słupków i poprzeczek w meczach z udziałem Jagiellonii. Cztery razy piłka trafiła w słupek po strzałach białostoczan, sześć natomiast w poprzeczkę. Natomiast po strzałach rywali piłka trzykrotnie trafiała w poprzeczkę.

13,14 - średnia fauli na mecz.

14,14 - średnia strzałów celnych na mecz.

21 - tyle spotkań w lidze w jesiennej części sezonu rozegrała Jagiellonia. Nie były to jednak wszystkie pojedynku drużyny z Białegostoku. Były jeszcze cztery spotkania w kwalifikacjach Ligi Europy oraz dwa w Pucharze Polski.

25,01 - tyle wynosiła średnia wieku pierwszej jedenastki.

28 - z tylu zawodników w jesiennej części sezonu skorzystał trener Michał Probierz. Najmniej minut zagrał, bo zaledwie 13, Emil Gajko. Najwięcej natomiast Bartłomiej Drągowski. Bramkarz wystąpił w 19 z 21 ligowych spotkań, a to składa się na 1710 minut.

30 - tyle goli w 21 spotkaniach ekstraklasy zdobyła Jagiellonia. To czwarty wynik w lidze. Więcej bramek strzeliły tylko trzy pierwsze drużyny w tabeli: Piast Gliwice (39), Legia Warszawa (42), Cracovia (44).

33,33 - tyle wynosi procentowy udział w golach zdobytych przez Jagiellonię Konstantina Vassiljeva. Estończyk sam strzelił trzy bramki, a do tego zaliczył siedem asyst.

34 - tyle bramek Jagiellonia straciła jesienią w lidze. Więcej (35) razy piłkę z własnej bramki wyjmowali tylko ostatni w lidze zawodnicy Podbeskidzia Bielsko-Biała.

58,82 - tyle procent goli białostoczanie stracili jesienią z gry. Z kolei 41,18 procent bramek stracili po stałych fragmentach gry. Siedem po rzutach rożnych, po dwa po rzutach karnych, rzutach wolnych i autach.

66,77 - tyle procent ze swych bramek Jagiellonii zdobyła z gry. Z kolei 33,33 procent goli białostoczanie strzelili po stałych fragmentach gry. Dwa gole zostały zdobyte z rzutów karnych, trzy po rozegraniu rzutów rożnych, cztery po rozegraniu rzutów wolnych, jeden bezpośrednio z rzutu wolnego.

113,56 - co tyle minut Piotr Grzelczak brał bezpośredni udział (gol lub asysta) w akcji bramkowej Jagiellonii. To najlepszy wynik wśród piłkarzy drużyny z Białegostoku (uwzględniając zawodników, którzy co najmniej czterokrotnie zdobywali gola lub przy nim asystowali).

11558 - tyle wynosiła średnia frekwencja na meczach Jagiellonii rozgrywanych na stadionie w Białymstoku. Był to piąty wynik w lidze, za Legią Warszawa (17280), Lechem Poznań (15374), Wisłą Kraków (12794), Lechią Gdańsk (12137). Najwięcej kibiców na obiekcie w Białymstoku było podczas spotkania z Legią (22172). Najmniej na pojedynku z Górnikiem Zabrze (6734).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.