Żużel. Start Gniezno jednak bez licencji na jazdę w I lidze!

Główna Komisja Sportu Żużlowego odrzuciła odwołanie Startu Gniezno w sprawie odmowy przyznania licencji temu klubowi na jazdę w pierwszej lidze w przyszłym sezonie.

Start Gniezno nie otrzymał licencji na występy w pierwszej lidze w sezonie 2016. Klub złożył odwołanie, ale ono też zostało uchylone przez Główną Komisję Sportu Żużlowego. O tym fakcie Start poinformował na swojej stronie internetowej. "- Wiadomość, którą chcę przekazać Wam dziś, nie należy do najprzyjemniejszych, ale uczciwość względem Was tego wymaga. Pomimo intensywnych działań oscylujących w kierunku uzyskania licencji na występy w pierwszej lidze w 2016 roku otrzymaliśmy informację, że członkowie Głównej Komisji Sportu Żużlowego podczas niejednomyślnego głosowania uznali, że wcześniejsza decyzja o odmowie przyznania licencji zostaje utrzymana w mocy" - czytamy.

Prezes Startu Gniezno Paweł Sochacki ma jednak nadzieję, że drużynie uda się wystartować w rozgrywkach w przyszłym sezonie. "Osobiście, pomimo drugiej porażki, mam nadzieję, że nie jest to już definitywny koniec naszych starań o jazdę Startu Gniezno w ligowych rozgrywkach w 2016 roku" - przyznał na stronie internetowej klubu. Nie poinformował jednak, co zamierza zrobić.

Jeśli Start jednak nie otrzyma licencji, to będzie drugim wielkopolskim klubem - obok Ostrovii Ostrów Wlkp. - który w przyszłym sezonie nie pojawi się na żużlowej mapie Polski. Zespół z Ostrowa Wlkp. wycofał się z rozgrywek z powodu problemów finansowych. Działacze Ostrovii zapowiedzieli jednak powrót na ligowe tory w kolejnym sezonie.

Więcej o: