Lech Poznań chce zmiany rozgrywek ekstraklasy. "Formuła się wyczerpała"

- To, czego doświadczyliśmy jesienią, to jest ewenement na skalę europejską. Żaden inny klub - oprócz Lecha i Legii - nie zagrał od lipca do grudnia 38 meczów - mówi wiceprezes Lecha Poznań, Piotr Rutkowski w rozmowie z klubową telewizją.

Zdaniem wiceprezesa Kolejorza taka formuła rozgrywek, gdzie oprócz trzydziestu kolejek sezonu zasadniczego rozgrywa się siedem meczów rundy finałowej, już się wyczerpała. - Coś z tym trzeba zrobić, bo cierpi na tym poziom naszej ligi, bo my nie jesteśmy w stanie reprezentować nas ani w Europie, ani w naszej ekstraklasie na naszym optymalnym poziomie - przyznaje Piotr Rutkowski.

Jego zdaniem reforma powinna dotyczyć nie tylko rozgrywek ekstraklasy, ale również systemu kwalifikacji do europejskich pucharów. Lech Poznań, który jest członkiem organizacji ECA, lobbował za skróceniem eliminacji. - Polskie zespoły, które grają w kwalifikacjach mają do rozegrania aż osiem meczów. W przyszłym sezonie te eliminacje zaczynają się już 28 czerwca, czyli jeszcze w trakcie trwania mistrzostw Europy we Francji. Tak nie powinno być - uważa Rutkowski.

Wiceprezes mistrza Polski jest też za tym, by zmniejszyć intensywność rozgrywek w ekstraklasie. - Jesteśmy za tym, żeby ekstraklasa miała 30 kolejek, bo to sprzyja drużynom, które reprezentują Polskę w rozgrywkach europejskich - zaznacza Rutkowski.

Cała rozmowa z wiceprezesem Piotrem Rutkowskim w Lech TV poniżej:

Zobacz wideo
Więcej o: