Górnik Zabrze. Szymon Matuszek: Jest temat Górnika Zabrze i Podbeskidzia Bielsko-Biała

Szymon Matuszek, były piłkarz Piasta Gliwice, może wrócić na Górny Śląsk. W grę wchodzą Górnik Zabrze i Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Śląskim klubom coraz trudniej ściągać solidnych piłkarzy z ekstraklasy, więc chętnie zaglądają do pierwszej ligi. A tam jednym z ciekawszych nazwisk jest Szymon Matuszek, lider drugiej linii Dolcanu Ząbki. Na dodatek jego kontrakt obowiązuje tylko do końca obecnego sezonu.

- Jest temat Górnika Zabrze i Podbeskidzia Bielsko-Biała - przyznaje sam zainteresowany, który kilka lat temu próbował swoich sił w Piaście Gliwice. Wrócić na Górny Śląsk mógł natomiast już zeszłego lata, bo chciał go Ruch Chorzów. Na Cichej zaliczył już nawet testy medyczne. Ostatecznie jednak sprawa upadła, a Matuszek na kolejną rundę został w Ząbkach. Jesień zakończył z 16 występami w lidze i jedną bramką. Bardzo skuteczny był z kolei w rozgrywkach Pucharu Polski - w meczach z Energetykiem ROW Rybnik i Cracovią zdobył w sumie trzy gole.

Czy tej zimy wreszcie trafi do ekstraklasy? - Chciałbym, fajnie byłoby się sprawdzić na wyższym poziomie. Zwłaszcza że przez te trzy i pół roku w Dolcanie zaliczyłem ponad 100 występów, okrzepłem, nabrałem doświadczenia. Jeśli wrócę do ekstraklasy, to na pewno silniejszy. Ale najpierw muszą dogadać się kluby... - podkreśla 26-latek.

Więcej o: