Ruch Chorzów. Manchester City złożył ofertę kupna piłkarza niebieskich!

David Harrison, menedżer Akademii Piłkarskiej Manchesteru City, odwiedził Chorzów i złożył ofertę kupna gracza niebieskich!

Na co stać w tym sezonie Ruch Chorzów? Podyskutuj na Facebooku >>

Ruch Chorzów ma w ostatnich dniach szczęście do wiadomości, które wiążą jego graczy z angielskimi klubami. Mecz z Jagiellonią Białystok oglądali z trybun Cichej skauci Arsenalu i Chelsea Londyn. Stawialiśmy wtedy, że przyjechali, żeby ocenić formę Bartłomieja Drągowskiego, bramkarza Jagiellonii, którego wiązano już w przeszłości z angielskimi klubami. Potem jednak brytyjskie media doniosły, że skauci obserwowali Mariusza Stępińskiego, snajpera chorzowskiej drużyny, którego określono nawet mianem "następnego Lewandowskiego" .

Stwierdzenie, że Stępiński ma zamienić Ruch na Chelsea, jest tak zaskakujące, że dla niektórych wręcz śmieszne. Co ciekawe, po ubiegłotygodniowych wzmiankach o Stępinskim, jakie ukazały się w angielskich mediach, działacze Ruchu odebrali w jego sprawie telefony od przedstawicieli dwóch innych klubów z Wysp Brytyjskich.

Jeżeli wiadomość o Stępińskim w Chelsea was zaskoczyła, to teraz weźcie głębszy oddech. Z naszych informacji wynika, że nie tak dawno w Chorzowie gościł David Harrison. Menedżer Akademii Piłkarskiej Manchesteru City odwiedził Śląsk z zamiarem kupna zawodnika Ruchu. Nie były to żadne obserwacje. Anglik złożył Ruchowi konkretną ofertę.

Dariusz Smagorowicz, przyznaje, że doszło do takiego spotkania. - Otrzymaliśmy ofertę kupna naszego zawodnika, ale nie chcę mówić o szczegółach. To mogłoby nam tylko zaszkodzić - podkreśla. Smagorowicz nie chce zdradzić, o jakiego zawodnika chodzi, ale można założyć, że Manchester City jest zainteresowany młodym piłkarzem Ruchu.

Ile Ruch mógłby zarobić na ewentualnym transferze wychowanka? Krystian Bielik zamienił Legię Warszawa na Arsenal Londyn za około dwa miliony euro. Niebiescy na taki zarobek szans nie mają. Przypominamy, że najdroższym graczem w historii klubu z Cichej był jak dotąd Artur Sobiech, który w 2010 roku został kupiony przez Polonię Warszawa za milion euro.

Goście z Liverpoolu

Aktualizacja: W Ruchu w środę mają pojawić się goście z Liverpoolu. Mają rywalizować z Manchesterem City i Manchesterem United o Kamila Grabarę. To 16-latek z Rudy Śląskiej. Mierzący 190 cm nastolatek w listopadzie zadebiutował w drużynie seniorów w meczu trzecioligowych rezerw. Na debiut w pierwszej drużynie może już się nie doczekać... Więcej tutaj.

Zobacz wideo
Więcej o: