Turniej EIHC w Katowicach. Francuzi pokonani, Polacy na drugim miejscu

W ostatnim meczu rozgrywanej w małej hali Spodka imprezy Polska wygrała z grającą w hokejowej elicie Francją.

Na ŚLĄSK.SPORT.PL piszemy także o hokeju. Sprawdź na Facebooku >>

Dzięki dwóm trafieniom Kacpra Guzika na początku drugiej tercji Polacy prowadzili 2:0, ale jeszcze w tej części gry Francuzi doprowadzili do wyrównania.

W ostatniej tercji nasza drużyna nie wykorzystała kilku okresów gry w przewadze (w tym pięciu na trzech), a zwycięskiego gola zdobyła w przedostatniej minucie grając w... osłabieniu.

- Cały turniej należy uznać za udany, bo zagraliśmy bardzo dobre mecze. Możemy być zadowoleni zarówno z wyniku, jak i naszej gry - podkreślał w wywiadzie dla TVP Sport kapitan polskiej reprezentacji i strzelec zwycięskiego gola w sobotnim spotkaniu Grzegorz Pasiut.

Imprezę wygrał Kazachstan, który w swoim ostatnim meczu niespodziewanie przegrał 3:5 z Włochami.

Polska - Francja 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Bramki: 1:0 Guzik (16.), 2:0 Guzik (23.), 2:1 Henderson (26.), 2:2 Janil (34), 3:2 Pasiut (59.)

Polska: Radziszewski - Sulka, Rompkowski; Wronka, Zapała, Malasiński - Górny, Wanacki; Chmielewski, Pasiut, Kapica - Bychawski, Wajda; Danton, Dziubiński, Urbanowicz - Kruczek, Dąbkowski; Strzyżowski, Cichy, Guzik.