Ślepsk Suwałki wygrywa w Krakowie

Ślepsk Suwałki w ostatniej kolejce pierwszej rundy rozgrywek I ligi wygrał 3:1 na wyjeździe z AGH Kraków.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Może drużyna Ślepska nie jest już w takiej formie jak jeszcze kilka tygodni temu, gdy zanotowała serię wygranych w lidze i pucharze, ale słowa o kryzysie chyba także nie opisują aktualnej dyspozycji podopiecznych Dmitrija Skorija. W sobotę zespół z Suwałk zdobył trzy punkty na boisku AGH Kraków, gdzie jak wyniki pokazują, nie jest łatwo o jakąkolwiek zdobycz. Między innymi punkt stracił tam trzeci w tabeli GKS Katowice.

W sobotę Ślepsk w pierwszym secie rywalom pozwolił zdobyć tylko 17 punktów. W drugim walka była bardziej wyrównana, ale przy stanie 26:26 trudną zagrywką popisał się Wojciech Winnik. Najpierw punkt z piłki przechodzącej zdobył Vitalij Szczytkov, a potem prezes klubu posłał asa. W trzecim secie do 23 wygrali gospodarze, ale to wszystko na co było stać w tym meczu krakowską drużynę. W czwartej odsłonie odjazd gości nastąpił w połowie seta i zrobiło się 16:12. Ta przewaga pozwoliła kontrolować ekipie Ślepska do końca meczu przebieg wydarzeń na boisku.

W poniedziałek Ślepsk zagra mecz awansem z pierwszej kolejki rundy rewanżowej z GKS-em Katowice.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

AGH Kraków - Ślepsk Suwałki 1:3

Sety: 17:25, 26:28, 25:23, 21:25.

Ślepsk: Urbanowicz, Szczytkov, Zapłacki, Hunek, Rudzewicz, Winnik, Andrzejewski (libero) oraz Lewiński, Wasilewski, Mendak, Gonciarz, Pietkiewicz.

Inne mecze 13. kolejki

Espadon Szczecin - SMS Spała, KPS Siedlce - Energa Ostrołęka 3:0, Krispol Września - Warta Zawiercie, KPS Kęty - Camper Wyszków, GKS Katowice - Stal Nysa, Hutnik Kraków - Victoria Wałbrzych.