Mocny Zenit, znany Rocky Tricy, czyli rywale Stelmetu w Eurocup

Nie powiodło się w Eurolidze, może uda się w Eurocup - 5 stycznia koszykarze Stelmetu BC Zielona Góra zaczynają rywalizację w europejskiej drugiej lidze. Przed nimi minimum sześć spotkań z klubami z Rosji, Niemiec i Włoch.

Porażka 81:83 z Pinarem Karsiyaką Izmir, ostatnie miejsce w grupuie, bilans 2-8 - tak Stelmet BC Zielona Góra zamknął za sobą drzwi do Euroligi. Czy jeszcze kiedyś się otworzą? Chyba wiele się musi stać, żeby do tego doszło. Teraz celem Stelmetu staja się walka o Puchar Europy. Konkurenci przeszli tam już przez pierwszą selekcję. A do tych, którzy wydostali się z pierwszej fazy grupowej dołączyli najsłabsi eurologowcy, wśród nich mistrzowie Polski. Ich rywalami w grupie L będą: Zenit Sankt Petersburg, MHP Riesen Ludwigsburg i Umana Reyer Wenecja.

Zenit, oparty na reprezentantach Rosji, wygrał swoją grupę, zwyciężył w 8 z 10 rozegranych spotkań. Wenecja zajęła czwarte, ostatnie z premiowanych awansem, miejsce w swojej grupie, bilans: 4-6, a w składzie włosko-amerykańska mieszanka, plus rodzynki z Chorwacji, Grecji i Kanady. MHP Riesen, podobnie jak Zenit awansował z przytupem, zajmując drugie miejsce w swojej grupie z bilansem 7-3. W zespole sporo Amerykanów, a polskim kibicom najbardziej znany jest Rocky Trice, był gracz Energi Czarnych Słupsk i Śląska Wrocław.

Wstępne terminarz spotkań Stelmetu BC

5 stycznia, godz. 20, MHP Riesen Ludwigsburg - Stelmet BC 12-13 stycznia, Stelmet BC - Umana Reyer Venezia 19-20 stycznia, Stelmet BC - Zenit Sankt Petersburg 26-27 stycznia, Zenit Sankt Petersburg - Stelmet BC 2-3 lutego, Stelmet BC - MHP Riesen Ludwigsburg 9-10 lutego, Umana Reyer Venezia - Stelmet BC

Do fazy 1/8 awansują z każdej grupy dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny

Więcej o: