Dyskobolia Grodzisk Wlkp. wycofana z rozgrywek! Powód jest "prywatny i dość delikatny"

Informację o wycofaniu się z rozgrywek klasy okręgowej byłego dwukrotnego wicemistrza Polski przekazał na profilu facebookowym sam klub. Powody podano dość enigmatycznie

W oświadczeniu klubu na facebooku czytamy: " Aby nie karmić się plotkami potwierdzam, że Stowarzyszenie jest w trakcie likwidacji a Klub wycofany został z rozgrywek WZPN. Pan Paweł Rozmiarek podjął taką decyzję z prywatnego i dość delikatnego powodu. Bardzo proszę, abyście to uszanowali i na tym zakończyli snucie bzdur "na mieście".

Pojawiają się głosy, że KTOŚ CHCE PRZEJĄĆ KLUB, ale przejąć to sobie może najwyżej wioskę na plemiona.pl. Najgorsze co teraz może nam się przytrafić to organizowanie Klubu na tzw. szałaputa. Trzeba dać sobie czas na zorganizowanie najważniejszego czynnika czyli ludzi dobrej woli. Ludzi, którzy ZA DARMO będą użerać się dziadkami z WZPN. Ludzi, którzy ZA DARMO, z przyjemności, z pasji, z zamiłowania będą chcieli pograć w piłkę co weekend przy minimalnej ilości treningów. Ludzi, którzy nie będą mącić, kręcić, wymyślać co pół roku nieistniejących problemów. Ludzi, którzy nie będą opowiadać wyciskaczy łez pt. "dali nam na buty tylko 150 zł.".

Jeśli Dyskobolia ma nadal formalnie istnieć trzeba do sprawy podejść odwrotnie niż dotychczas. Nie zastanawiać się skąd wziąć na to pieniądze tylko zastanowić się jak to zorganizować żeby tych pieniędzy nie trzeba było brać."

Dyskobolia była wicemistrzem Polski w 2003 i 2005 roku, a w latach 2005 i 2007 zdobyła Puchar Polski. W lipcu 2008 roku miejsce Dyskobolii w ekstraklasie zostało odsprzedane Polonii Warszawa. Grodziski klub znalazł się w czwartej lidze, po czym spadł do klasy okręgowej.

Zobacz wideo
Więcej o: