Siatkówka. Włoch Alessandro Chiappini nowym trenerem Impelu Wrocław?

Były szkoleniowiec Atomu Trefla Sopot Alessandro Chiappini jest faworytem do objęcia posady trenera w Impelu Wrocław - podaje portal sportowefakty.wp.pl.

W miniony czwartek funkcję trenera Impelu przestał pełnić inny włoski szkoleniowiec Nicola Negro. Prezes wrocławskiego Jacek Grabowski tak tłumaczył decyzję o jego zwolnieniu: - Uznaliśmy, że w zespole tkwią niewykorzystane pokłady jakości i musieliśmy zastanowić się co zrobić, by je uwolnić. Zmiana na stanowisku trenera była jednym z rozwiązań, które według oceny zarządu mogą pomóc temu zespołowi sięgnąć jeszcze wyżej.

Niewykluczone jednak, że wrocławskie siatkarki znów poprowadzi trener z Włoch. Mocnym kandydatem do objęcia posady ma być, bowiem Alessandro Chiappini. Jak informuje portal sportowefakty.wp.pl , 46-lettni szkoleniowiec bywał ostatnio widziany na meczach Impelu zarówno tych rozgrywanych we wrocławskiej hali Orbita i wyjazdowych.

Chiappini polskim kibicom znany jest jako były trener Atomu Trefla Sopot. We Włoszech pracował m.in. z drużynami Asystelu Novara, czy River Volley Piacenza. Ostatnio był trener Imoco Conegliano.

Więcej o: