Rajdowi kierowcy opanują w niedzielę Kortowo

Tego dnia odbędzie się dziewiąta edycja Samochodowego Grand Prix o Puchar Prezydenta Olsztyna. - Do zmiany miejsca trasy rajdu zmusiła nas obecna sytuacja na ulicach w centrum Olsztyna - mówi Wojciech Fijałkowski, organizator imprezy.

W poprzednich latach trasa rajdu wiodła ulicami Nowowiejskiego i Wyzwolenia. W tym roku kibice będą mogli podziwiać najlepszych kierowców na terenie akademickiego miasteczka w Kortowie. - Do zmiany miejsca trasy rajdu zmusiła nas obecna sytuacja na ulicach w centrum Olsztyna [po przebudowie są węższe, na niektórych ruch został ograniczony - red.] - mówi Wojciech Fijałkowski, wiceprezes Automobilklubu Warmińskiego. - Dzięki zgodzie otrzymanej od rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mauzrskiego w Olsztynie, postanowiliśmy przenieść nasz rajd do Kortowa.

Początek zawodów został zaplanowany na godz. 10.30. Dwie godziny wcześniej, na parkingu przed Centrum Konferencyjnym przy ul. Dybowskiego 11 zacznie funkcjonować biuro zawodów. W tym samym miejscu będzie można również z bliska zobaczyć wszystkie samochody biorące udział w imprezie.

Trasa rajdu jest zagadką

Regulamin imprezy zakłada, że w zawodach będzie mogło wziąć udział 40 załóg. - Wciąż napływają do nas zgłoszenia, z czego się bardzo cieszę - nie ukrywa Fiajłkowski. - Trasa rajdu będzie wiodła ulicami Oczapowskiego i Kurta Obitza. Co ciekawe, kierowcy dowiedzą się o szczegółach imprezy dopiero podczas odprawy technicznej. Wtedy poznają szczegółowy przebieg rajdu. Dzięki temu wszyscy będą mieli równe szanse.

I dodaje: - Podczas zawodów zostaną rozegrane cztery odcinki specjalne. Trzeba jednak zaznaczyć, że w ostatniej próbie będzie mogło wziąć udział tylko 10 najlepszych kierowców.

Start w imprezie zapowiedzieli tacy zawodnicy jak Zbigniew Staniszewski, Radosław Typa, Marcin Kurp czy Sebastian Chrzanowski. W czasie zawodów, jako goście specjalni wystąpią Krzysztof Hołowczyc i Sebastian Rozwadowski. Zakończenie rajdu planowane jest ok. godz. 15.

Spotkanie z "Hołkiem"

Automobilklub Warmiński zaprasza także na spotkanie z Krzysztofem Hołowczycem oraz Sebastianem Rozwadowskim, które odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 17 w Restauracji Zakątki Europy, przy ul. Żołnierskiej 13A. - Tematem spotkania będzie zbliżający się Rajd Dakar. Obaj zawodnicy wręczą również nagrody dla najlepszych w Pucharze 5 Torów oraz Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego za 2015 roku - zapowiada Wojciech Fijałkowski.

Więcej o: