Falubaz kontraktuje: dwaj żużlowcy bez nazwisk

19-letni Sebastian Niedźwiedź i 29-letni Andriy Karpov na dwa lata zostali zawodnikami Falubazu Zielona Góra. Nie znacie tych żużlowców? Nie czujcie się niezręcznie. Nie są znani. A trener Falubazu transfery tłumaczy tak: - Każdy szuka wielkich nazwisk, tymczasem w pierwszej lidze są naprawdę nieźli żużlowcy, którym należy dać szansę.

Niedźwiedź ma wzmocnić w Falubazie formację juniorów. Jest wychowankiem Kolejarza Rawicz, a w sezonie 2015 jeździł dla Orła Łódź. Średnia biegowa 0,3 pkt, meczowa 1,1 pkt.

Z II-ligowej Wandy Kraków przechodzi do Falubazu Ukrainiec Andriy Karpov, który wcześniej szukał szczęścia w Stali Rzeszów, Wybrzeżu Gdańsk, Startcie Gniezno, RKM Rybnik, GKM Grudziądz.

- Jest skuteczniejszym zawodnikiem niż wszyscy sobie wyobrażają. Każdy szuka wielkich nazwisk, tymczasem w pierwszej lidze są naprawdę nieźli żużlowcy, którym należy dać szansę. Przekonałem się o tym, kiedy pracowałem w Ostrowie. Karpov jest przede wszystkim dobrym startowcem i jeżeli się wzmocni sprzętowo, czemu też sprzyja ten kontrakt, może być wartościowym zawodnikiem w ekstralidze - zachwala Marek Cieślak, trener Falubazu.

Więcej o: