Piast Gliwice. Napastnik z Premiership trafi do Gliwic? To prawdziwy... Kozak!

Radoslav Latal, trener Piasta Gliwice, przyznaje, że namawia do transferu pewnego Czecha grającego na co dzień w lidze angielskiej. Prawdopodobnie chodzi o Libora Kozaka z Aston Villi.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

Transfery Kamila Vacka i Martina Nespora pokazały, że ściągnięcie do Polski czeskich zawodników "po przejściach" może być strzałem w dziesiątkę. I wygląda na to, że Radoslav Latal chce pójść za ciosem. Jak wynika bowiem z informacji serwisu interia.pl, trener Piasta Gliwice rozmawia z jednym z Czechów występującym w Anglii. - O kogo chodzi? Nie będę wam nic mówił, bo od razu zaczniecie szukać - uśmiecha się Latal.

Prawdopodobnie mowa jednak o Liborze Kozaku, napastniku Aston Villi. Ostatnimi czasy 27-latka prześladowały kontuzje i dziś na miejsce w składzie ekipy z Premiership nie ma co liczyć. Zresztą, o sprawie piszą też angielskie media. Ich zdaniem, zainteresowanie Kozakiem przejawiają Piast i Celtic Glasgow.

Przed transferem do Aston Villi ten rosły snajper (193 centymetry wzrostu) występował w Lazio Rzym. Dał się tam zapamiętać zwłaszcza w sezonie 2012/2013, kiedy to w rozgrywkach Ligi Europy zdobył aż 10 bramek. W spotkaniu 1/8 finału ze Stuttgartem ustrzelił nawet hat tricka.

Zobacz wideo
Więcej o: