Plejada gwiazd na turnieju w Suwałkach. Będzie Osasuna Pampeluna, zagra Lady Pank

Gwiazdy filmu, estrady i piłki wystąpią w XVI Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej imienia Tomka Godlewskiego. Początek imprezy, w której zaprezentują się także I-ligowe Wigry, w sobotę o godzinie 14 w suwalskiej hali OSiR.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Jak co roku turniej ze względu na obsadę zapowiada się bardzo interesująco. Zagra osiem drużyn, a każda naszpikowana gwiazdami. Po raz pierwszy w imprezie weźmie udział zespół gwiazd Osasuny Pampeluny, a organizatorzy zapowiadają w składzie mistrzów świata do lat 20 i piłkarzy z Primera Division. Ponadto w tym roku kibice będą mogli dopingować drużynę Jerzego Engela (Michał Żewłakow, Jacek Bąk, Tomasz Kłos, Tomasz Frankowski, Maciej Szczęsny i Marcin Mięciel), reprezentację artystów Polskich (Piotr Świerczewski, Jarosław Jakimowicz, Przemysław Cyprański, Marcin Mroczek, Bilguun Ariunbaatar, Tomasz Jachimek), reprezentację Polski w piłce nożnej plażowej, reprezentacje Łotwy, Litwy, Wigry Suwałki i drużynę prezydenta Suwałk.

Po raz pierwszy w historii turnieju, główne wydarzenie poprzedzi piątkowa impreza z udziałem ośmioletnich piłkarzy takich klubów jak Wigry, Wisła Kraków, Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Jagiellonia oraz drużyny z Litwy i Łotwy. Początek tego turnieju w piątek o godzinie 9.

Zarówno w piątek jak i w sobotę piłkarze rywalizować będą na specjalnie przygotowanym boisku ze sztuczną nawierzchnią i podświetlanymi bandami. Będą też liczne konkursu i inne atrakcje dla kibiców.

Losowanie grup turnieju odbędzie się w piątek w sali Suwalskiego Ośrodka Kultury o godzinie 19. Ceremonię poprzedzi występ grupy Lady Pank.

Dochód z imprezy zostanie przeznaczony dla młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie ze Stowarzyszenia Aktywni Tak Samo oraz na wsparcie rodzin potrzebujących.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Więcej o: