MP w pływaniu. Rekordowy pierwszy dzień na Aqua Lublin

Na pięknej pływalni Aqua Lublin rozpoczęły się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców na krótkim basenie. W pierwszym dniu zawodów padło kilka rekordów Polski. Jeden z nich ustanowił Konrad Czerniak z AZS AWF Katowice.

Trenujący aktualnie w Hiszpanii puławianin, który przez wiele lat bronił barw tamtejszej Wisły podbił swój własny rekord na 50 m st. dowolnym o 0,09 s., uzyskał 20,79 i oczywiście wywalczył tytuł mistrzowski. Rekord kraju pobiła też Dominika Sztandera (Juvenia Wrocław), która 50 m st. klasycznym przepłynęła w czasie 30,00. Podobnym wyczynem popisała się jej koleżanka klubowa Alicja Tchórz, która na dystansie 200 m st. zmiennym uzyskała 2.07,97. Straciła także swój rekord na 800 m st. dowolnym Otylia Jędrzejczak. Teraz dzierży go Milena Karpisz (Piątka Konstantynów Łódzki) - 8.25,70.

Walka się toczy nie tylko o medale, ale też o uzyskanie minimum na majowe mistrzostwa Europy w Londynie. W tej chwili pewny start w tej imprezie na już 11. pływaków i pływaczek. Siedmioro z nich zapewniło sobie wyjazd do Anglii podczas mistrzostw świata w Kazaniu, kiedy to popłynęli w finałach konkurencji indywidualnych, a są to: Marcin Cieślak (Warszawianka), Czerniak (AZS AWF Katowice), Anna Dowgiert (Śląsk Wrocław), Radosław Kawęcki, Paweł Korzeniowski (obaj AZS AWF Warszawa), Jan Świtkowski (Skarpa Lublin) i Wojciech Wojdak (Unia Oświęcim). Teraz dołączyli do nich: Katarzyna Baranowska (AZS AWFiS Gdańsk), Karpisz (Piątka Konstantynów Łódzki), Oskar Krupecki, Kacper Klich (obaj Śląsk Wrocław), Kacper Majchrzak (Warta Poznań), Sebastian Szczepański (Korner Zielona Góra), Sztandera, Tchórz (obie Juvenia Wrocław), Marcin Tarczyński (Legia Warszawa), Filip Wypych (AZS UŁ-PŁ Łódź) oraz Filip Zaborowski (MKP Szczecin).

W piątek drugi dzień mistrzostw. Eliminacje rozpoczną się o godz. 9, a półfinały i finały o godz. 17.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.