Siatkówka. Impel Wrocław bez trenera. Nicola Negro zwolniony

Nicola Negro nie jest już trenerem Impelu Wrocław. - Uznaliśmy, że w zespole tkwią niewykorzystane pokłady jakości i musieliśmy zastanowić się co zrobić, by je uwolnić. Zmiana na stanowisku trenera była jednym z rozwiązań, które według oceny zarządu mogą pomóc temu zespołowi sięgnąć jeszcze wyżej - komentuje prezes wrocławskiego klubu Jacek Grabowski.

Impel miał być w tym roku głównym kandydatem do walki o mistrzostwo kraju. Przed sezonem wrocławski klub ściągnął m.in. doświadczone reprezentantki Polski Katarzynę Skowrońską-Dolatę i Milene Radecką. Wrocławianki od początku sezonu nie spisuje się jednak na miarę oczekiwań, choć przegrał tylko dwa ligowe mecze - z mistrzem Polski Chemikiem Police i srebrnym medalistą Atomem Treflem Sopot. Zawodniczki Impelu po pierwszej części sezonu zasadniczego zajmują trzecie miejsce. Z kolei w Lidze Mistrzyń siatkarki ze stolicy Dolnego Śląska mają jeszcze szansę na awans do dalszej fazy rozgrywek. Póki co Impel zajmuje trzecią pozycję w grupie, ale do rozegrania pozostały jeszcze dwa mecze: z Dresdner SC i Telekomem Baku.

- Koniec pierwszej części rundy zasadniczej to czas na podsumowanie dotychczasowych wyników zespołu. Jesteśmy na trzecim miejscu w Orlen Lidze i zachowujemy szanse na awans z grupy w Lidze Mistrzyń. To wyniki pozwalające patrzeć w przyszłość z optymizmem. Uznaliśmy natomiast, że w zespole wciąż tkwią niewykorzystane pokłady jakości i musieliśmy zastanowić się co zrobić, by je uwolnić. Zmiana na stanowisku trenera była jednym z rozwiązań, które według oceny zarządu może pomóc temu zespołowi sięgnąć jeszcze wyżej. Serdecznie dziękujemy Nicoli za jego wkład w budowanie wrocławskiej drużyny. Chciałbym aby było jasne, że nie przekreślamy tu jego pracy. Musimy dokonać zmian, ale to co zbudował będzie traktowane jako fundament dla dalszego rozwoju klubu. Wykonał kawał dobrej roboty i serdecznie mu za to dziękujemy - komentuje na łamach oficjalnej strony klubu prezes Impelu Wrocław Jacek Grabowski.

Tymczasową rolę trenera wrocławianek będzie pełnił Marek Solarewicz. Klub ogłosi następcę Nicoli Negro z początkiem przyszłego tygodnia.

Więcej o: