Hernan Rengifo (ex-Lech Poznań) zmienił klub w Peru. "Tu jest mój dom"

Po dwóch latach spędzonych w Juan Aurich Chiclayo były napastnik Lecha Poznań Hernan Rengifo zmienił klub i wrócił do Universitario de Deportes, w którym grał na początku tego stulecia.

Kibice Universitario są co najmniej zadowoleni po tym jak dwuletni kontrakt z klubem podpisał Hernan Rengifo. Były gracz Lecha Poznań wciąż ma bowiem dobrą markę w swoim kraju. W dodatku wraca do klubu, do którego trafił jeszcze jako nastolatek, do miejsca, gdzie zaczęła się jego kariera. Grał dla Universitario w 2002 i 2003 roku. To dlatego w peruwiańskich mediach często pojawia się informacja, że "El Charapa" wrócił do swojego domu - po dwunastu latach.

- Przychodzę, żeby zdobyć mistrzostwo z Universitario. Tu jest mój dom. Zawsze wiedziałem, że chcę tu wrócić - mówi Hernan Rengifo po podpisaniu dwuletniego kontraktu z Universitario. - Ponieważ skończył się mój dotychczasowy kontrakt z Juan Aurich, uznałem że to dobry czas, by znów zagrać w barwach mojego klubu - wyjaśnia 32-letni piłkarz i zapewnia, że może tam zostać do końca swojej kariery.

Przez dwanaście lat Hernan Rengifo zdobył cztery mistrzostwa z czterema różnymi zespołami, w trzech różnych krajach. W Peru było to w barwach Universidad san Martin de Porres (2007 rok) i Sportingu Cristal Lima (2012), a w 2010 roku z Lechem Poznań i Omonią Nikozja. Grał też w reprezentacji Peru.

W "Kolejorzu" piłkarz wystąpił w 59 meczach ligowych i strzelił w nich 24 gole.

Więcej o: