Tunel aerodynamiczny PK ma pomóc bić rekordy szybkości Jędrzejowi Dobrowolskiemu

Matsuoka Motor i Mazda Polska nowym sponsorem strategicznym do spraw aerodynamicznych Jędrzeja Dobrowolskiego, rekordzisty Polski w prędkości zjeżdżania na nartach.

Takiego projektu w Polsce nie było. Połączenie prędkości, narciarstwa szybkiego, motoryzacji, snowboardu a do tego kosmicznej aerodynamiki mogły dać tylko jedno rozwiązanie: Mazda Sky Speed Team. To zespół, którego zawodnikami zostali Jędrzej Dobrowolski, jedyny reprezentant Polski w narciarstwie szybkim i Michał Pawlikowski, najszybszy snowboardzista w kraju.

- Chcemy pomóc tym zdolnym sportowcom głównie na płaszczyznach, na których świetnie się znamy. Jak wiadomo o kolejnych rekordach często decydują detale. Nad nimi z naszym narciarzem i snowboardzistą właśnie pracujemy. Mazda korzysta z porad najlepszych specjalistów do spraw aerodynamiki w Polsce, nawiązała ścisłą współpracę z Politechniką Krakowską, gdzie w tunelu aerodynamicznym są zbierane wszelkie dane. One pomogą i będą cenną bazą dla Jędrzeja Dobrowolskiego przed kolejnymi próbami bicia rekordów prędkości - mówi Tomasz Kaufman, prezes Matsuoka Motor.

Dla Dobrowolskiego będzie to już ósmy sezon startów wśród najlepszych zawodników świata. Każdy rok przynosił kolejne rekordy. Nowy zespół, nowy projekt i sponsor strategiczny mają pomóc realizować cele.

- To najlepsze co mogło mi się przydarzyć. Taki sponsor powinien dać mi dodatkowe siły, bym zjeżdżał jeszcze szybciej. Takie wsparcie jest na wagę złota przed nowym sezonem. Kiedy jest się jedynym reprezentantem kraju w danej dyscyplinie i to jeszcze w sporcie ekstremalnym, to z jednej strony jest w tym coś unikalnego, ale z drugiej często jest dużo trudniej. Wiele rzeczy trzeba robić samemu i liczyć tylko na - podkreśla Dobrowolski. - Tym bardziej cieszę się z nowego teamu. Z Michałem Pawlikowskim, który też jeździ piekielnie szybko na desce, będziemy się wspierać.

Rekord najszybszy narciarza Polski to 242,261 km/h. To najlepszy wynik w kraju i jeden z najlepszych na świecie. Celem Polaka, w tym sezonie jest zbliżenie się do rekordu świata należącego do Włocha Simone Origone - 252, 454km/h. Pierwszy start na przełomie stycznia i lutego w Austrii. Główną imprezą roku będą zawody Speed Masters we Francji w Vars.

Więcej o: