Liga Wolnych Stref dla... [GALERIA ZDJEĆ]

WS Przededworze najlepszą drużyną siódmej edycji rozgrywek piłkarskich Klubów Dziecięcio-Młodzieżowych Wolna Strefa i Młoda Strefa - Liga Wolnych Stref 2015.

Decydujące spotkania odbyły się w sobotę w hali L.O. im. J. Słowackiego w Kielcach. W półfinałach WS Przededworze pokonały WS Kostomłoty, a WS Skrzelczyce w identycznych rozmiarach wygrały z WS Podłęże. W wielkim finale, stojącym na znakomitym poziomie, obfitującym w wiele świetnych zagrań, WS Przededworze pokonały WS Skrzelczyce 3:1 i cieszyły się ze zwycięstwa w imprezie.

- Byłem zaskoczony super poziomem finału. To była naprawdę kapitalny mecz, świetny do oglądania. A Przededworze potwierdził swoją siłę, był w tym roku najlepszą drużyną, bardzo poukładaną i nastawioną na najwyższe cele. Przed rozpoczęciem rozgrywek myślałem, że wygra WS Podłęże, ale ostatecznie ekipa ta zajęła czwarte miejsce [w pojedynku o trzecie miejsce przegrała 0:2 z WS Kostomłoty - red.] - opowiada Maciej Obara, organizator zmagań.

W trakcie ostatniego dnia Ligi Wolnych Stref doszło również do wyjątkowego meczu. Jedna z drużyn Ligi Wolnych Stref - MS Na Stoku zmierzyła się w sparingu z wychowawcami, wolontariuszami oraz patronami turnieju. Dość nieoczekiwanie o zwycięstwie zadecydowała dopiero dogrywka. W niej lepsi byli ci młodsi zawodnicy - z MS Na Stoku, którzy ostatecznie wygrali 2:1 (1:1).

W tym roku ufundowana została specjalna nagroda fair-play imienia wielkiego przyjaciela turnieju, znakomitego dziennikarza "Wyborczej" - Adama Gołąba, który zmarł nagle dwa lata temu. Otrzymał ją Dawid Tarka. Patronat nad ligą sprawowała Gazeta Wyborcza, Radio Wolna Strefa, Radio EM i klub Korona Kielce.

Więcej o: