Świetna runda siatkarek z Płocka

W debiutanckim sezonie w trzeciej lidze bardzo dobrze spisują się zawodniczki MUKS Volley Płock. Doznały tylko jednej porażki i po siedmiu kolejkach zajmują drugie miejsce w tabeli.

Do tej pory żeńska siatkówka kojarzona była w Płocku z młodzieżowymi drużynami Volley. W tym roku po raz pierwszy w historii klub zgłosił się do rozgrywek seniorskich i w październiku zadebiutował w trzeciej lidze. Na Mazowszu walczy w niej 12 zespołów.

W płockiej ekipie grają juniorki, wzmocnione trzema starszymi koleżankami, które wcześniej grały amatorsko w Płocku. Zespół trenuje i gra w hali SP nr 23. Okazało się, że ta mieszanka rutyny z młodością daje bardzo dobre efekty. Volley dwukrotnie pokonał Spartę Grodzisk Mazowiecki (3:2 na wyjeździe i 3:0 u siebie), Olimp Mińsk Mazowiecki - 3:0, Nike Ostrołęka - 3:0, SPS Konstancin Jeziorna - również 3:0. Kilka dni temu młoda ekipa z Płocka pewnie wygrała też wyjazdową potyczkę z Perłą Złotokłos 3:0.

- Jedyną porażkę zanotowaliśmy na wyjeździe z głównym kandydatem do awansu do drugiej ligi, Krótką Mysiadło - mówi trener płockiej drużyny Jerzy Chęciński. - Walka była zacięta, ulegliśmy 23:25, 16:25, 22:25.

W tym roku płocczankom zostały dwa mecze wyjazdowe z teoretycznie słabszymi - w sobotę 19 grudnia z Węgrowem, a dzień później - z Nowym Dworem Mazowieckim. Na razie Volley jest na drugim miejscu w tabeli z Krótką. Dwie najlepsze ekipy po rundzie rewanżowej zagrają w barażach o drugą ligę. Jest szansa, by wystąpił tam Volley, choć groźne są także zespoły z Ostrołęki i Kozienic.

- Jestem zadowolony z postawy wszystkich dziewczyn. Jeśli tak dalej będzie nam szło, to kto wie, czy nie pokusimy się o niespodziankę w postaci awansu do drugiej ligi. Ale póki co podchodzę do tego spokojnie, skupiamy się na kolejnych spotkaniach, staramy się poprawiać grę - ocenia trener Chęciński.

Barierą mogą okazać się pieniądze. Klub poszukuje sponsorów, ale to trudne zadanie. Utrzymywany jest przez miasto, a ewentualny sezon w drugiej lidze oznaczałby koszty w granicach 120-150 tys. zł.

Dodajmy, że równolegle z trzecią ligą siatkarki występują w rozgrywkach juniorskich. Po rundzie zasadniczej są na czwartym miejscu na Mazowszu, na początku lutego zaplanowano turniej finałowy. Wtedy Volley skorzysta z pomocy 17-letnich bliźniaczek Adrianny i Aleksandry Muszyńskich. Zawodniczki Volleya uczą się i trenują w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Kilka miesięcy temu Adrianna reprezentowała Polskę w mistrzostwach świata kadetek w Peru, wywalczyła ósme miejsce.

Volley gra w składzie: Kamila Marcinkowska (kapitan), Agnieszka Baryła, Alicja Fabiszewska, Izabela Chęcińska, Sandra Niedziałkowska, Aleksandra Koperska, Arleta Rutkowska, Aleksandra Komadowska, Monika Bruzdowicz, Joanna Wakuła, Zuzanna Olejniczak, Emilia Bąkowska, Natalia Kopeć, Monika Kacprzak

Więcej o: