Abdul Aziz Tetteh: Zdobycie mistrzostwa Polski wciąż jest w zasięgu Lecha Poznań

- Jeżeli będziemy grali tak, jak w ten weekend, to znów możemy sięgnąć po mistrzostwo Polski - uważa pomocnik Lecha Poznań Abdul Aziz Tetteh w rozmowie z dziennikarzem portalu ghanasoccer.com.

Autorzy strony ghansoccer.com śledzą występy piłkarzy z tego afrykańskiego kraju na całym świecie. Dość często piszą ostatnio o Abdulu Azizie Tettehu, który stał się podstawowym piłkarzem Lecha Poznań. A między innymi z Ghańczykiem w składzie "Kolejorz" jest ostatnio rewelacją ekstraklasy. Właśnie wygrał szósty kolejny mecz i po 2:0 z Zagłębiem Lubin awansował na piąte miejsce w tabeli.

- Jesteśmy tak wysoko w tabeli po raz pierwszy w sezonie. Dlatego ta wygrana była dla nas tak ważna - tłumaczy pomocnik Lecha Poznań. Zdaniem Abdula Aziza Tetteha już pierwsze trzy mecze bez porażki były znakiem, że drużyna jest mocna psychicznie i że jej forma rośnie. - Oczywiście jest jeszcze w naszej grze sporo do poprawy - przyznaje zawodnik, ale przede wszystkim zachwyca się tym, jak jego koledzy prezentują się teraz po tak złym początku rozgrywek.

Były reprezentant Ghany twierdzi wprost, że Lech Poznań jest w stanie obronić tytuł wywalczony w tym roku. - Zdobycie mistrzostwa Polski wciąż jest w naszym zasięgu. Jeżeli będziemy grali tak, jak w ten weekend, to znów możemy sięgnąć po tytuł - uważa Abdul Aziz Tetteh, który jednak nie był jeszcze mistrzem Polski z "Kolejorzem", bo trafił do klubu po zakończeniu poprzedniego sezonu. Został sprowadzony z klubu Platanias Chania z greckiej ekstraklasy.

25-letni piłkarz rozegrał w polskiej lidze dwanaście spotkań, a kolejnych osiem występów w barwach Lecha Poznań dołożył w Lidze Europejskiej, Pucharze Polski i eliminacjach do Ligi Mistrzów. W sumie ma więc na koncie dwadzieścia oficjalnych gier w poznańskiej drużynie.

Więcej o: