Turnieje mikołajkowe pod balonem. Tak grali młodzi piłkarze [FOTO]

Zawody Płockiej Ligi orlik, żak i młodzik odbyły się w weekend. Udział wzięło ponad 600 młodych piłkarzy w wieku od 9 do 12 lat. Organizatorem był Płocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

W kategorii Żak (do lat 9) wystartowało 13 zespołów. Triumfowało Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisła Płock, które przebrnęło przez turniej jak burza, nie przegrało żadnego spotkania: jeden remis i sześć zwycięstw, w tym to najważniejsze w finale z Soccer Deltą Słupno 1:0.

W drugiej grupie (sześciozespołowej) w tej samej kategorii wiekowej rywalizowała druga drużyna SSM Wisła Płock, która również nie przegrała żadnego z sześciu spotkań. W fazie grupowej odniosła trzy zwycięstwa, zanotowała dwa remisy. W decydującym meczu o trzecie miejsce po emocjonującym spotkaniu pokonała ekipę Królewscy Płock 2:1.

Końcowa kolejność w żakach: 1. SSM Wisła Płock I, 2. Soccer Delta Słupno, 3. SSM Wisła Płock II, 4. Królewscy Płock, 5. AP Sochaczew II, 6. FA Gostynin, 7. FA Gąbin, 8. AP I Sochaczew, 9. Amator Maszewo, 10. Orkan Sochaczew, 11. UKS MDK Płock, 12. Zryw Bielsk

W kategorii Orlik do lat 10 wygrała drużyna Soccer Delta Słupno. Na drugim miejscu uplasowała się FA Gostynin, a na trzecim Królewscy Płock. Kolejne lokaty zajęły ekipy: Pegaz Drobin, FA Płock i Orkan Sochaczew.

W kategorii Orlik do lat 11 wystartowało 16 drużyn. Rywalizację wygrało Stowarzyszenie Sportu Młodzieżowego Wisła Płock. W finale ekipa ta pokonała kasztelan Sierpc 2:1. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna Soccer Delta Słupno w decydującym spotkaniu pokonując Mazura Gostynin 3:0.

Dalsze miejsca zajęły: 5. Pegaz Drobin, 6. FA Gostynin, 7. AP Sochaczew, 8. Świt Staroźreby, 9. Amator Maszewo, 10. Stoczniowiec Płock, 11. FA Plock, 12. Stegny Wyszogród, 13. Zryw Bielsk, 14. Unia Iłów, 15. Start Proboszczewice, 16. GKS Góra.

W młodzikach najlepszą drużyną okazał się Kasztelan Sierpc, który w finale pokonał Pegaza Drobin 1:0. Trzecie miejsce wywalczyła Wisła Duninów pokonując Stegny Wyszogród 3:0. Piąta lokata przypadła zespołowi AP Sochaczew po zwycięstwie z Orkanem Sochaczew 1:0. W meczu o siódme miejsce Skrwa Łukomie wygrała z Pogonią Słupia 3:1.

Więcej o: