Szlachetna Paczka. Piłkarze Śląska Wrocław też wzięli udział w akcji

Po raz czwarty w historii zawodnicy i pracownicy Śląska przed Świętami postanowili sprawić prezent potrzebującej rodzinie. Delegacja z klubu wybrała się pod koniec minionego tygodnia na zakupy, w czasie których uzbierała swoją ?Szlachetną Paczkę?. Przekazanie prezentów nastąpiło w sobotę.

Na przedświąteczne zakupy rodzinę Śląska zabrał kapitan pierwszej drużyny Mariusz Pawełek. Golkiperowi WKS-u towarzyszyli w nich Konrad Kaczmarek, Szymon Przystalski i pracownicy naszego klubu. Delegacja WKS-u na sklepowych półkach wyszukiwała rzeczy najpotrzebniejszych, które przydadzą się wybranej rodzinie.

- Zbliżają się Święta, więc wybraliśmy przede wszystkim produkty, dzięki którym nasi obdarowani poczują ciepłą atmosferę tego okresu. Do koszyków wrzucaliśmy też rzeczy potrzebne do codziennego funkcjonowania, żeby ułatwić naszej rodzinie start w Nowym Roku - relacjonował Mariusz Pawełek.

- Fajnie, że już nie pierwszy raz klub bierze udział w "Szlachetnej Paczce". Cieszymy się, że zostaliśmy wytypowani do robienia tych przedświątecznych zakupów i przy okazji możemy komuś pomagać. Liczymy, że obdarowana rodzina ucieszy się z naszych prezentów - dodawał Konrad Kaczmarek.

Prezenty uzbierane w jednym z wrocławskich supermarketów trafiły później na Oporowską, gdzie piłkarze w asyście wolontariuszy "Szlachetnej Paczki" przygotowali je do dalszej podróży. W świąteczny papier podarunki zawijali Kamil Biliński, Krzysztof Danielewicz i Kamil Dankowski.

- Zakupy wyszły nam świetnie - zapakowaliśmy do pełna cztery duże wózki! Wszystko poszło nam bardzo sprawnie, a teraz jesteśmy podekscytowani i z niecierpliwością czekamy na reakcję rodziny, która w sobotę dostanie od nas paczkę - mówił Szymon Przystalski.

W sobotę zawodnicy osobiście dostarczyli do Wołowa swoją "Szlachetną Paczkę". Od razu przekonali się, że ich podarunki trafiły w odpowiednie ręce, bo w mieszkaniu obdarowanej rodziny znaleźli dużo akcentów świadczących o tym, że kibicuje ona Śląskowi. Były łzy wzruszenia i miłe rozmowy. Przede wszystkim była jednak radość z tego, że uczyniliśmy w tym roku czyjeś święta weselszymi.

"Szlachetna Paczka" jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. W tym roku "Szlachetna paczka: jest organizowana piętnasty raz. Pierwsza edycja odbyła się w 2000 roku, kiedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzonego przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) obdarowała 30 ubogich rodzin.

Więcej o: