Jednostronne derby szczypiornistów w Końskich. KSSPR gromi KSZO

Niewiele emocji w zamykającym pierwszą rundę rozgrywek na zapleczu PGNiG Superligi starciu dwóch zespołów z naszego regionu.

Goście z Ostrowca prowadzili w hali przy ulicy Stoińskiego tylko raz - 1:0 po trafieniu Bartosza Sękowskiego. Po dziesięciu minutach i dwóch golach Krzysztofa Słonickiego było już jednak 7:2 dla KSSPR-u, a w dalszej części pierwszej połowy przewaga konecczan już tylko rosła (12:5, 16:7, 20:9). Po zmianie stron obraz gry ani trochę nie uległ zmianie. Koncertowo grająca ekipa Michała Przybylskiego raz po raz punktowała rywali sukcesywnie powiększając swoją przewagę. Po golu Rafała Jamioła w 38 minucie była już miażdżąca (25:13), a tuż przed końcową syreną wynosiła nawet aż piętnaście bramek (37:22).Dzięki tej wygranej, kiepsko spisujący się na początku sezonu, KSSPR wyprzedził w tabeli ostrowiecką drużynę. Pierwszoligowcy wrócą na parkiety w pierwszy weekend lutego.

KSSPR Końskie - KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 37:25 (20:11)

KSSPR: Wnuk, Szot - Smołuch 7, Matyjasik 5, Mastalerz 5, T.Napierała 5, Jamioł 5, Pilarski 4, M.Bąk 2, Słonicki 2, Rurarz 1, M.Napierała 1, Szczepanik

KSZO: Szewczyk 1, Buchcic - Jeżyna 5, Mazur 5, Kazhaneuski 5, Sękowski 4, Kalita 2, Jabłoński 1, Bajwoluk 1, Wojkowski 1, Cukierski, Afanasjev