Pełne skupienie, aby zakończyć rok z kompletem zwycięstw

Dziś nasi piłkarze ręczni zapraszają na godzinę 18 na mecz z AZS UKW Bydgoszcz, walczą o dwunastą wygraną w drugiej lidze z rzędu. - Cały czas myślimy już o arcyważnym wyjeździe do Olsztyna, a także o tym, co czeka nas w styczniu. Musimy pamiętać, że takiemu liderowi każdy chce odebrać miano niepokonanego - mówił Janusz Szopa, trener Kancelarii Andrysiak Stal Gorzów.

Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Z tym liderem to małe uaktualnienie - mamy nadzieję, że tylko na chwilę, ale czołowe miejsce na razie straciliśmy. Nasi najgroźniejsi rywale w wyścigu o awans do pierwszej ligi - ekipa GKS Żukowo przegrała w Gorzowie tylko 25:27 - już w tym tygodniu zakończyli swoje występy w 2015 roku. We wtorek, w pojedynku z 13. kolejki, ograli SMS II Gdańsk 31:15, a w czwartek - mecz z 12. kolejki - pokonali Wybrzeże II Gdańsk 41:24. W ten sposób wyszli na prowadzenie w pomorskich rozgrywkach.

Stalowcy też dokonali korekt w kalendarzu. Dziś i za tydzień zagrają zgodnie z planem. Za kilka godzin - o 18 - podejmują AZS UKW Bydgoszcz, a w sobotę 19 grudnia czeka ich mecz "na szczycie" ze Szczypiorniakiem w Olsztynie. Już 9 stycznia gorzowianie rozegrają awansem spotkanie z 16. kolejki - zmierzą się u siebie z Henri Lloyd Brodnica. Z tego powodu nie zagrają w czwartej edycji świątecznego turnieju Handball Gorzów Cup, który odbędzie się 26 grudnia. - Takie spotkania środowiska piłki ręcznej są bardzo cenne i nikt nikomu nie broni wziąć w nich udział, poza boiskiem odświeżyć znajomości ze starymi znajomymi, powspominać dawne czasy. Musimy jednak dmuchać na zimne. Nasz zespół zaskoczył wszystkich, także mnie, pięknie kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa i może powalczyć o awans. Tak szybkie odzyskanie pierwszej ligi to byłoby coś, wyróżnienie dla wszystkich, którym zależy na odrodzeniu szczypiorniaka w Gorzowie. Dlatego teraz najważniejsze jest, aby skupić się na tym celu i jemu poświęcić całą uwagę - powiedział Ireneusz Maciej Zmora, prezes Stali. - To była nasza wspólna decyzja - dodał trener naszej drużyny Janusz Szopa. - Przy tak małej przerwie, bo do gry ruszamy już 9 stycznia, nie powinniśmy ryzykować i szukać dodatkowych urazów, a u nas tego nie brakuje.

Dziś przeciwko AZS UKW Bydgoszcz na pewno nie zagra kapitan Stali Mariusz Kłak, ale i bez niego gorzowianie spokojnie powinni sobie poradzić.

PROGRAM 12. KOLEJKI:

czwartek 10 grudnia: GKS Żukowo - Wybrzeże II Gdańsk 41:24

sobota 12 grudnia: Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów - AZS UKW Bydgoszcz (sobota, godz. 18, hala przy ul. Szarych Szeregów), Tytani Wejherowo - Sambor Tczew, Henri Lloyd Brodnica - Energetyk Gryfino, SMS II Gdańsk - LKS Kęsowo, Borowiak Czersk - Gwardia Koszalin, Cartusia Kartuzy - Szczypiorniak Olsztyn.

Pierwszy zespół bezpośrednio awansuje do I ligi, drugi zagra o awans w barażach.

Więcej o: