Siatkarska Liga Mistrzów: Impel przegrał z Fenerbahce Stambuł

Siatkarki Impelu Wrocław w pojedynku Ligi Mistrzów walczyły z renomowanym Fenerbahce Grundig Stambuł, ale przegrały 0:3.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. W pierwszej partii Turczynki świetnie grały w bloku i uzyskały pięciopunktową przewagą. Później po skutecznych atakach Costagrande, Skowrońskiej-Dolaty i Hildebrand, Impel Wrocław objął prowadzenie na 23:22. Wtedy o czas poprosił trener rywali Marcello Abbondanza. Niezwykle skuteczna na boisku była Kim, która dwa razy z rzędu zdobyła punkty dla zespołu, dając Fenerbahce piłkę setową. Skowrońska-Dolata popełniła błąd i Fenerbahce Stambuł zwyciężył w pierwszym secie 25:23.

W drugiej partii przeciwniczki kontrolowały grę, jednak wrocławianki doprowadziły do remisu po drugiej przerwie technicznej. Świetnymi blokami imponowały Agnieszka Kąkolewska i Monika Ptak. Końcówka seta należała jednak do rywalek, które zwyciężyły 25:22.

Ostatni set wyrównany był tylko stanu 10:10. Potem siatkarki Fenerbahce uzyskały przewagę i pewnie wygrały seta do 18, a cały mecz 3:0.

Impel Wrocław - Fenerbahce Grundig Stambuł 0:3 (23:25, 22:25, 18:25)

Impel Wrocław: Ptak (5), Kąkolewska (1), Hildebrand (6), Radecka (1), Skowrońska-Dolata (14), Costagrande (15), Dürr (L) oraz Kossanyiova, Piśla (1), Sikorska

Fenerbahce Grundig Stambuł: Kim (14), Mihajlović (13), Dietzen (7), Erdem Dündar (3), Bosetti (7), Skorupa, Karaday (L) oraz Uslupehlivan (2), Dilik (1), Ercan