Siatkarze Indykpolu AZS wygrali w trzech setach [FOTO]

Olsztynianie nie mieli większych problemów, aby pokonać BBTS Bielsko-Biała 3:0. Dzięki tej wygranej, siatkarze ze stolicy Warmii i Mazur wciąż pozostają niepokonani we własnej hali.

Po dość niespodziewanej przegranej z Effectorem Kielce, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn chcieli za wszelką cenę zrehabilitować się przed własną publicznością. W porównaniu do tego spotkania, trener Andrea Gardini dokonał tylko jednej zmiany w składzie akademików. Miłosza Zniszczoła na środku parkietu zastąpił Maciej Zajder i jak się później okazało, zmiana ta wyszła na dobre.

Dobrze w ataku oraz na zagrywce...

... spisywał się Bram van den Dreis, który skrzętnie wykorzystywał braki w przyjęciu podopiecznych trenera Krzysztofa Stelmacha. Na pierwszej przerwie technicznej AZS prowadził już 8:4.

Goście nie chcieli składać broni i dzięki skutecznym atakom Bartłomieja Neroja cały czas utrzymywali kontakt. Po ataku z lewego skrzydła Kamila Kwasowskiego, przewaga Indyków stopniała już tylko do trzech punktów. Bielszczanie w końcówce popełnili jednak zbyt dużo prostych błędów i inauguracyjna partia zakończyła się zwycięstwem AZS-u Olsztyn 25:19.

Początek drugiej części meczu był już bardziej wyrównany, choć to olsztynianie ponownie nadawali rytm gry. Po asie serwisowym Bartosza Bednorza, siatkarze ze stolicy Warmii i Mazur prowadzili 5:3. Od tej pory walka toczyła się punkt za punkt, a swoje ataki kończyli zarówno van den Dries, jak i po drugiej stronie siatki Bartosz Janeczek.

Po skutecznych zagrywkach Dmytro Bogdana i Bartka Neroja, siatkarze z południa kraju byli blisko wyrównana. To jednak nie wystarczyło, ponieważ bielszczanie ponownie popełnili zbyt proste błędy w ataku. Trzeba jednak zaznaczyć, że zarówno przyjęcie, jak i ataku w obu ekipach uległy znacznemu pogorszeniu.

Na drugiej przerwie technicznej AZS...

... prowadził 16:13 i od tego momentu tylko oni rządzili na parkiecie. W ekipie olsztyńskich akademików kolejne punkty zdobywał najskuteczniejszy tego dnia Bartosz Bednorz. Gospodarze kontrolowali przebieg końcówki partii i po zepsutej zagrywce Dmytro Bogdana wygrali partię 25:17.

Trzeci i jak się później okazało ostatni set tego spotkania rozpoczął się od punktowego bloku Macieja Zajdera. Gdy wydawało się, że olsztynianie krok po kroku będą budować swoją przewagę, goście dzięki skutecznym zagraniom Sergieja Kapelusa niespodziewanie wyszli na prowadzenie 7:5. Olsztynianie nie pozwolili jednak swoim rywalom na zbudowanie solidnej przewagi i po atakach Filipa Stoilovicia ponownie odzyskali prowadzenie.

Siatkarze z Bielska-Białej nie złożyli jednak broni i dzielnie walczyli o zdobycie chociażby jednego punktu. Dwa bloki Kamila Kwasowskiego na Bramie van den Driesie spowodowały, że gospodarze mieli tylko punkt przewagi (19:18), a dzięki jego atakom chwilę później był już remis (23:23). W ostatnich akcjach meczu więcej zimnej krwi zachowali jednak olsztynianie, którzy wygrali 29:27, jak i całe spotkanie 3:0.

Kolejne spotkanie Indykpol AZS rozegra w najbliższą sobotę, na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów.

Indykpol AZS Olsztyn - BBTS Bielsko-Biała 3:0

Sety: 25:19, 25:17, 29:27

Indykpol AZS: Woicki, Bednorz, Stoilović, Koelewijn, Zajder, Bednorz, Potera (libero) oraz Bieńkowski.

BBTS: Neroj, Kapelus, Kwasowski, Bogdan, Sacharewicz, Kapelus, Lewis (libero) oraz Wika, Pilarz, Modzelewski, Krulicki.

MVP: Paweł Woicki

Więcej o siatkarzach Indykpolu AZS czytaj na olsztyn.sport.pl

Więcej o: