Finał mistrzostw Polski w zielonogórskiej obsadzie, ale brawa nie tylko dla Grudnia i Skrzyneckiego

Reprezentacja ZSR START Zielona Góra w siedmioosobowym zdobyła w sumie osiem medali (jeden złoty, trzy srebrne, cztery brązowe) na rozgrywanych 4-6 grudnia w Gdańsku indywidualnych mistrzostwach Polski niepełnosprawnych tenisistów stołowych.

Swoją klasę potwierdzili podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka, utytułowani zawodnicy kadry Polski - Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki. W grach indywidualnych obaj pokonali wszystkich rywali z grupy i spotkali się w finale. Tytuł indywidualnego mistrza Polski wywalczył Grudzień, pokonując 3:0 Skrzyneckiego, który musiał się zadowolić srebrnym medalem.

Skrzynecki rywalizował jeszcze w grze mieszanej, w której wspólnie z Joanną Szubdą (Start Białystok) zdobył srebrny medal.

Ale na pochwały zasłużyli nie tylko finaliści. Dobrze zagrali także inni gracze Startu Zielona Góra, podopieczni trenera Jacka Kaczmarka, członkowie kadry narodowej:

- Tomasz Jakimczuk w grze podwójnej mężczyzn startujących na wózkach inwalidzkich wywalczył srebrny medal w parze z Rafałem Czuperem ze Startu Białystok, a w grze pojedynczej zdobył brązowy medal.

- Dorota Mituta zdobyła brązowy medal w turnieju gry podwójnej kobiet, grając w parze z Jolantą Kopaczyńską (Start Wrocław).

Jan Chełmicki zdobył brązowy medal w grze pojedynczej w swojej klasie,

- Hubert Morusiewicz zajął miejsce w przedziale 5-6., a był to jego debiut na mistrzostwach Polski.

Dobrze zaprezentował się podopieczny trenera Adama Jurasza - Tomasz Mika, który wywalczył brązowy medal, a na mistrzostwach pierwszy raz reprezentował Start Zielona Góra.

Dla Marcina Skrzyneckiego mistrzostwa były generalnym sprawdzianem przed ważnym międzynarodowym klasyfikacyjnym turniejem, który odbędzie się 15-20 grudnia w San Jose (Costa Rica).

Więcej o: