Turniej Mikołajkowy i Dzień Tygrysa [ZDJĘCIA]

W lubelskiej hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich odbył się Mikołajkowy Turniej Taekwon-Do i Dzień Tygrysa Lubelskiego Sportowego Klubu Taekwon-Do. W imprezie wzięło udział blisko 300 młodych adeptów tej sztuki walki.

Turniej Mikołajkowy jest organizowany przez LSKT już od wielu lat, a w obecnej formule, czyli w połączeniu z Dniem Tygrysa odbywa się od 2011 roku. - Impreza ma charakter rodzinnego pikniku, promującego aktywne spędzanie wolnego czasu, połączonego z zawodami oraz z egzaminem dla najmłodszych adeptów - mówi Małgorzata Rogaczewska z LSKT, była znakomita zawodniczka. - Wydarzenie to jest okazją dla członków poszczególnych sekcji Tygrysów i Taekwon-Do do wspólnej zabawy i zdrowej rywalizacji z koleżankami i kolegami, którzy na co dzień trenują w sekcjach mieszczących się w różnych dzielnicach Lublina. I dodaje: - Dzięki pozyskanym środkom od sponsorów nowością w tegorocznej edycji Dnia Tygrysa był tor przeszkód, po pokonaniu którego każdy z Tygrysów otrzymał pamiątkowy medal.

Natomiast w przerwie odbył się pokaz wykonany przez grupę dzieci prowadzoną przez instruktora Mariusza Cieślika, a także swoje umiejętności zaprezentowała grupa zaawansowana klubu w składzie: Joanna Lipa (V Dan), Paulina Dzieńkowska (I Dan), Przemysław Wieczorek (IV Dan), Maciej Suwała (II Dan), Andrzej Wieczorek (I Dan), Piotr Musielewicz (I Dan), Paweł Fidut (1 kup).

Rozegrano także Turniej Mikołajkowy Taekwon-Do. Jego uczestnicy zostali podzieleni ze względu na wiek i stopień zaawansowania i wystąpili w konkurencjach układów oraz technik specjalnych. Jak zwykle wszystkie dzieci otrzymały paczki i certyfikaty udziału, a finaliści dyplomy oraz medale. Przeprowadzono także loterię fantową i w trakcie jej trwania rozlosowano wśród wszystkich uczestników atrakcyjne upominki i niespodzianki przygotowane przez sponsorów.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU