SKS Hajnówka i BAS Białystok z kompletem punktów. Centrum Augustów w dołku

II-ligowi siatkarze rozpoczęli rundę rewanżową. Lider tabeli z Hajnówki bez zmian, wciąż deklasuje rywali. Coraz lepiej wypada BAS Białystok, który wygrał trzeci mecz z rzędu. Z kolei Centrum Augustów zaliczyło drugą porażkę z kolei.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Hajnowski zespół bez większych problemów wygrał 3:0 w sobotę u siebie z Huraganem Międzyrzec Podlaski.

- Rywale od początku meczu bardzo dobrze zagrywali i w pierwszym secie do stanu 18:18 trwała wyrównana walka - mówi Witold Kaczmarek, trener SKS-u. - W drugim secie Huragan znacznie słabiej zagrał w przyjęciu i zaczęło się od naszego prowadzenia 5:1, a skończyło się na wygranej do 12. W trzecim także wygranym secie gdy prowadziliśmy 15:7 zacząłem dokonywać zmian w składzie, weszło pięciu zawodników.

Natomiast BAS Białystok 3:1 u siebie pokonał najsłabszy zespół rozgrywek Huragan Wołomin.

- Wygraliśmy, ale w bólach. Znowu były słabsze momenty w naszej grze - stwierdził Eugeniusz Iwaniuk, drugi trener BAS-u.

Bardzo ważny mecz w kontekście walki o pierwszą czwórkę w tabeli, przegrali siatkarze Centrum Augustów. Podopieczni grającego trenera Wojciecha Iwanowicza ulegli 1:3 na wyjeździe drużynie Metro Warszawa. Centrum zagrało bez Kamila Skrzypkowskiego, który doznał kontuzji w poprzedniej kolejce.

- Rozpoczęliśmy mecz koncertowo, wychodziły praktycznie wszystkie elementy i wygraliśmy pierwszego seta do 13 - opowiada Iwanowicz. - W drugim secie była jeszcze walka, ale przegraliśmy do 24. W trzecim i czwartym wszystko się posypało. Popełnialiśmy seryjnie błędy, a rywale to wykorzystali. Przegraliśmy ten mecz w głowach, bo zawodnicy już wcześniej pokazywali, że umieją grać, a i na treningach dobrze to wygląda. Pierwsza czwórka jest w naszym zasięgu, ale będzie coraz trudniej o to.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

SKS Hajnówka - Huragan Międzyrzec Podlaski 3:0

Sety: 25:20, 25:12, 25:20.

SKS: Małachowski, Bernatowicz, Sterna, Wierzbicki, Saczko, Sapiński, Kuś (libero) oraz Daraszkiewicz, Drobniuch, Górski, Fiszer.

BAS Białystok - Huragan Wołomin 3:1

Sety: 25:13, 19:25, 25:19, 25:14.

BAS: Maluchnik, Ignaciuk, Kuźma, Kowalewski, Cylwik, Leik, Tyszkowski (libero) oraz Karniłowicz (libero), Szorc.

Metro Warszawa - Centrum Augustów 3:1

Sety: 13:25, 26:24, 25:16, 25:20.

Centrum: Józefowski, Szlejter, Jankiewicz, Iwanowicz, Nowak, Gościński, Jeleniewski (libero) oraz Haraburda, Ostaszewski.

Inne rozegrane mecze 10. kolejki

Legia Warszawa - AZS II Olsztyn 3:1.

Tabela II ligi

Cztery pierwsze zespoły zagrają w play-off.

Więcej o: