Szczepański nie świętował medalu ME. Płynie po więcej!

20-letni Sebastian Szczepański (Korner Zielona Góra) w piątek wieczorem zdobył brąz mistrzostw Europy seniorów w wyścigu na 50 m stylem dowolnym, a w już sobotę rano z drugim czasem 47,30 s awansował do półfinałów 100 m stylem dowolnym.

W izraelskim mieście Netanya zawodnik Kornera osiągnął życiowy sukces - pierwszy indywidualny medal mistrzowskiej międzynarodowej imprezy w rywalizacji z seniorami w pierwszym w życiu starcie na seniorskich mistrzostwach. Ale przed 20-latkiem z Zielonej Góry, podopiecznym trenera Zbigniewa Pietrzyka, najważniejsze wyścigi, a w każdym razie takie, w których teoretycznie ma największe szanse walczyć o podium.

Do rywalizacji na 100 m stylem dowolnym Szczepański przystąpił z trzecim wynikiem wśród startujących w Izraelu. W sobotę w porannych eliminacjach wskoczył oczko wyżej i uzyskał drugi wynik - 47,30 s.

Co dalej? Dziś wieczorem zielonogórzanin popłynie w półfinale. Jeżeli nie popełni błędu i utrzyma tempo, w niedzielę stanie na starcie wśród ośmiu finalistów, ośmiu najszybszych pływaków Europy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA