Ruch Chorzów. Takiego duetu zazdrości niebieskim cała liga

Ruch Chorzów z tygodnia na tydzień prezentuje się coraz lepiej. Pomaga w tym współpraca Patryka Lipskiego z Mariuszem Stępińskim.

ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

W sobotę niebieskich czeka wyjazd do Bielska-Białej. - Każdy rywal jest trudny. Jeśli podchodzilibyśmy z myślą, że to będzie łatwe spotkanie to zapewne na boisku okazałoby się, że jest zupełnie odwrotnie. Dlatego do każdego przeciwnika podchodzimy z szacunkiem. Dopiero po końcowym gwizdku będziemy mogli oceniać jak było: łatwo czy ciężko - mówi Lipski.

Meczem z Podbeskidziem Ruch zakończy ligowy maraton trzech spotkań w ciągu tygodnia. Spora dawka meczów w krótkim czasie powoduje, że zupełnie inaczej wygląda mikrocykl treningowy.

- Zajęcia w tym czasie nie mają dużej intensywności, za to przygotowujemy się pod konkretnego rywala. Jeśli mecze są co trzy dni, to treningi między nimi są specyficzne. Zobaczymy jak będziemy przygotowani. Z tego co widać na zajęciach wynika, że jest dobrze - zaznacza pomocnik chorzowskiej drużyny.

Ruch wygrywa kolejne mecze również dzięki dobrej współpracy Lipskiego ze Stępińskim. Pierwszy to najlepszy asystent w zespole, drugi - najlepszy strzelec. Po akcjach tej dwójki padło już sześć bramek.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwuj już teraz >>

Więcej o: