Napastnik Lecha Poznań Marcin Robak przeszedł operację u... lekarza Legii Warszawa!

PRZEGLĄD PRASY. Napastnik Lecha Poznań Marcin Robak stracił zaufanie do lekarzy Lecha Poznań i przeszedł operację u dr Jacka Jaroszewskiego, lekarza Legii Warszawa i reprezentacji Polski - informują ?Ofensywni? z Przeglądu Sportowego.

Marcin Robak w poniedziałek przeszedł operację stawu skokowego, po której czeka go długa rehabilitacja. Snajper Kolejorza, za którego poznański klub zapłacił 100 tys. euro, najwcześniej na boisko wróci w marcu. Jak twierdzą "Ofensywni" wszystko przez to, że został źle zdiagnozowany i jego leczenie mocno się przedłużało. Kłopoty ze zdrowiem zaczęły się w październiku ubiegłego roku w Pogoni Szczecin. - Wcześniej rzadko kiedy na coś narzekałem. Zaczęło się od sparingu z Lechem w październiku, w którym pękła mi kość strzałkowa. To się za mną ciągnęło - mówił Robak. Wiosną za wiele nie zagrał, ale latem wrócił do gry w Kolejorzu. Niestety, nie na długo.

Pod koniec sierpnia w meczu Ligi Europy z Videotonem napastnik Lecha pojawił się na boisku w 80. minucie, a po ośmiu musiał już z niego zejść. Uszkodził lewą kostkę. Być może to wtedy postawiono złą diagnozę. Po pięciu dniach pozwolono Robakowi biegać, choć w takich przypadkach zaleca się trzy tygodnie przerwy. Kostka wciąż bolała i puchła." - analizują redaktorzy Łukasz Olkowicz i Piotr Wołosik z bloga "Ofensywni".

Problemy nie mijały więc napastnik poprosił o możliwość konsultacji poza klubem. Trener Urban nie robił przeszkód. "Robak pojechał do czterech klinik (w Berlinie, Warszawie, Poznaniu i na Śląsku), ale na prześwietleniach nogi nie było widać niczego niepokojącego. Zawodnik jednak wciąż skarżył się na ból, kostka była spuchnięta." - czytamy. Dlatego podjęto decyzję o operacji. Tę przeprowadzono jednak nie w Poznaniu, a w Warszawie u lekarza... Legii Warszawa, dr Jacka Jaroszewskiego.

Decyzję podjęto wspólnie z Lechem, a wpływ na nią miało także to, że Jacek Jaroszewski pochodzi z Poznania i współpracuje z poznańską kliniką Rehasport. Jest także lekarzem reprezentacji Polski, a od kilku lat pracuje dla Legii Warszawa, z którą ostatnio otworzył nowoczesną klinikę medycyny sportowej na... stadionie Wojskowych!

Więcej na ten temat czytaj tutaj

Więcej o: