Rumuńskie media: Śląsk straci kluczowego piłkarza. Steaua Bukareszt chce Piotra Celebana

Piłkarz Śląska Wrocław Piotr Celeban uzgodnił warunki kontrakt z piątą drużyną rumuńskiej ekstraklasy Steauą Bukareszt. Do finalizacji transferu pozostało już tylko podpisanie umowy - pisze portal digisport.ro.

Co ciekawe jednak, rumuńskie media nie podają warunków umowy pomiędzy Śląskiem a Steauą. Kontrakt Celebana z wrocławskim klubem obowiązuje do czerwca 2017 roku. Jeden z rumuńskich dziennikarzy twierdzi, że Polak ma tak skonstruowaną umowę, że może rozwiązać w każdym momencie.

Celeban jest ponoć transferowym priorytetem trenera Laurentiu Reghecampfa, który wkrótce ma zostać oficjalnie przedstawiony przez Steauę jako nowy szkoleniowiec drużyny z Bukaresztu. Zainteresowanie Celebanem potwierdził w kilku rumuńskich mediach George Becali, właściciel Steauy.

Celeban w rumuńskiej lidze grał już w latach 2012-2014. Był wówczas zawodnikiem FC Vaslui. Większość kariery spędził w Śląsku Wrocław. Pierwszy raz do klubu z Oporowskiej trafił na początku 2006 roku. Grał w nim przez sześć lat. W tym czasie w barwach wrocławskiej drużyny zdobył mistrzostwo Polski i Puchar Ligi. Do Śląska wrócił po dwuletnim epizodzie w Rumunii. W obecnym sezonie zagrał dla wrocławskiego klubu łącznie 25 spotkań i zdobył dwie bramki. Branżowy portal transfermarkt 800 tys. euro.

Steaua Bukareszt to najbardziej utytułowany rumuński klub. Jest 26-krotnym mistrzem kraju. Aktualnie zajmuje 5. miejsce w tabeli. Do liderującej Astry Giurgiu traci dziewięć punktów.

Więcej o: