Szczepański na ME: w walce o awans do finału wiedział, jak przegrać, żeby wygrać...

W pierwszym swoim występie na mistrzostwach Europy seniorów w Netanya (Izrael) reprezentant Polski Sebastian Szczepański (Korner Zielona Góra) awansował do 8-osobowego finału 200 m stylem dowolnym.

Rozstawiony z dziesiątym rezultatem zielonogórzanin w eliminacjach zajął dziewiąte miejsce (ex aequo z Niemcem Philipem Heintzem) w czasie 1.44,73 s (dwie setne sekundy gorzej od ustanowionego niedawno w Poznaniu rekordu życiowego).

O kwalifikacji do finału zadecydował punkt regulaminu, dopuszczający start na tym etapie rywalizacji tylko po dwóch zawodników z jednego państwa. Szczepańskiego w eliminacjach wyprzedziło aż czterech Belgów.

Finał dziś o 16.38.

Nasz zawodnik wystartuje ponadto na 50 m dowolnym, gdzie jest rozstawiony z szóstym wynikiem oraz 100 m dowolnym (3. wynik).

W środę piąty z kolei złoty medal na 200 m grzbietowym wywalczył były zawodnik zielonogórskiego klubu Radosław Kawęcki, który bez większych problemów triumfował na swoim koronnym dystansie w czasie 1.48,33 s (rekord mistrzostw Europy). Dziś Kawęcki był najlepszy w eliminacjach na 100 m grzbietowym, uzyskując 50,52 s.

Więcej o: