Piast Gliwice. Kamil Vacek na szczycie listy życzeń Lechii Gdańsk

Kamil Vacek, lider drugiej linii Piasta Gliwice, jest jednym z najważniejszych celów transferowych Tomasa von Heesena, trenera Lechii Gdańsk.

Czy Piast Gliwice powalczy o mistrzostwo Polski? Podyskutuj na Facebooku >>

Jak wynika z informacji "Faktu", Kamil Vacek - wespół z Brazylijczykiem Guilherme z Legii Warszawa - znalazł się na szczycie listy życzeń von Heesena. Brzmi to całkiem logicznie, bo - wobec coraz słabszej formy Sebastiana Mili - drużynie z Gdańska wyraźnie brakuje w środku pola tak kreatywnego piłkarza jak reprezentant Czech. O tym, że Vacek znalazł się na celowniku bogatszych klubów polskiej ligi, czeskie media pisały zresztą już kilka tygodni temu.

Przypomnijmy, że 28-latek jest do Piasta Gliwice tylko wypożyczony ze Sparty Praga, która żąda za niego dużych pieniędzy. Lechii byłoby zdecydowanie łatwiej spełnić żądania Czechów. Z drugiej strony - przytoczmy przykład Dariusza Treli. Na Okrzei szło mu świetnie, zyskał miano jednego z najlepszych bramkarzy ligi, ale po transferze do Lechii zupełnie przepadł. Dzisiaj jest tylko rezerwowym w Koronie Kielce. Nie każdemu więc taka zmiana klimatu może wyjść na dobre.

Więcej o: