Lech Poznań - Wisła Kraków. Trener Jan Urban: Zwolnienie trenera Moskala nie będzie miało znaczenia

- Nie do końca można powiedzieć, że Lech będzie faworytem meczu z Wisłą, dlatego, że nie mam pewności jak mój zespół będzie wyglądał pod względem fizycznym - powiedział trener Kolejorza Jan Urban przed środowym meczem z Wisłą Kraków.

Biała Gwiazda przyjedzie do Poznania przez dotychczasowego trenera Kazimierza Moskala, który został zwolniony po derbowej porażce z Cracovią. Trener Jan Urban nie uważa jednak, by to miało wpływ na losy spotkania. - Nie powinno to mieć większego znaczenia, bo to jednak będzie przedłużenie myśli trenerskiej i założeń Kazimierza Moskala. To przecież ten sam sztab szkoleniowy, dlatego nie sądzę, żeby teraz nagle były w zespole jakieś zmiany, bo to by sugerowało, że do tej pory coś było robione źle - uważa szkoleniowiec Lecha i dodaje: - Piłkarze są już przyzwyczajeni zmian trenerów, tym bardziej, że w Wiśle dość często zmienia się trenerów.

Lech pod wodzą Jana Urbana jeszcze nie przegrał meczu w ekstraklasie. Szkoleniowiec Kolejorza nie uważa jednak, by to jego zespół był zdecydowanym faworytem środowego spotkania. - Moim zdaniem nie do końca, chociaż zrobimy wszystko, żeby wygrać mecz, bo mamy dobra passę i chcemy ją podtrzymać. Nie do końca jesteśmy jednak faworytem przez to, że nie wiem, jak będziemy wyglądali pod względem fizycznym. Wisła ma komfort gry co tydzień, a to jest zupełnie coś innego, niż granie co trzy-cztery dni - uważa Urban.

- Wisła ma tylko problem z tym, że ma krótką ławkę. Ma za to bardzo silną pierwszą jedenastkę, bo gdyby jej nie miała, to by tak dobrze nie grali w piłkę. Nie grając co tydzień i nie mając kontuzji jest to bardzo trudny zespół do pokonania. Dlatego ma tak mało porażek - twierdzi Jan Urban.

Mecz Lecha Poznań z Wisłą Kraków w środę o 20:30.

Więcej o: