Będą derby Poznania w okręgowym Pucharze Polski. Takie, których się nie spodziewacie

Piąty zespół ligi okręgowej, TPS Winogrady podejmie Wartę Poznań w derbach miasta, które wyłonią półfinalistę okręgowego Pucharu Polski. Rywala o podobnych możliwościach mają rezerwy Lecha Poznań.

Warta Poznań i Lech II Poznań to najwyżej notowane drużyny, które dotarły do ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Mecze na tym etapie zostaną rozegrane dopiero 5 marca przyszłego roku, ale już rozlosowano pary, w których będzie się toczyła walka o awans do półfinału.

"Zieloni", którzy są wiceliderami grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi, trafili na TPS Winogrady, który po rundzie jesiennej zajmuje piąte miejsce w tabeli grupy wschodniej ligi okręgowej. To szósty poziom rozgrywek w kraju. Przypomnijmy, że wychowankami tego klubu są m.in. byli reprezentanci Polski Arkadiusz Głowacki i Bartosz Bereszyński.

Druga drużyna Lecha Poznań trafiła natomiast na Spartę Szamotuły. To także przedstawiciel "okręgówki", tyle że grupy zachodniej i zajmuje w niej szóstą pozycję.

Niżej notowane ekipy będą gospodarzami spotkań. W pozostałych parach zagrają Orły Pniewy z LZS Wronczyn oraz Luboński KS z innym przedstawicielem III ligi, Polonią Środa Wlkp.

Więcej o: