KSSPR Końskie wreszcie efektowny. Tuzin goli Bąka

Rewelacyjnie dysponowany Michał Bąk poprowadził konecki zespół do najwyższego zwycięstwa w sezonie. Problemy kadrowe znowu zmorą szczypiornistów KSZO.

20-letni rozgrywający tylko pomiędzy 5 a 31 minutą spotkania z Olimpem Grodków aż jedenastokrotnie pokonał bramkarza rywali. A że na wysokim poziomie zagrali także jego koledzy, konecczanie zdecydowanie dominowali niemal przez cały mecz. Moment słabości pojawił się jedynie tuż po przerwie (przy prowadzeniu 21:15 cztery gole stracone z rzędu), ale został bardzo szybko zażegnany (28:20).

Fatalna sytuacja kadrowa znowu przeszkodziła w sprawieniu niespodzianki ostrowieckiemu KSZO. Ekipa Aleksandra Malinowskiego pojechała do Piekar Śląskich bez swoich liderów: Vitalija Kazhaneuskiego i Macieja Jeżyny. Ale nawet mimo tak potężnych osłabień potrafiła przez blisko 35 minut utrzymywać pewne prowadzenie (16:11, 18:14). Kluczowym wydarzeniem okazała się czerwona kartka Konrada Bajwoluka na 10 minut przed końcem spotkania. Gospodarze nie zmarnowali okazji, najważniejszy fragment meczu (od stanu 25:25) wygrali 6:1.

KSSPR Końskie - Olimp Grodków 34:26 (19:15)

KSSPR: Wnuk, Szot - Bąk 12, Jamioł 9, Mastalerz 5, Matyjasik 4, Szczepanik 3, T. Napierała 1, Pilarski, Janus, Słonicki, Śledź

Olimpia Piekary Śląskie - KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 31:28 (12:16)

KSZO: Buchcic, Szewczyk 1 - Afanasjev 7, Mazur 6, Wojkowski 4, Bajwoluk 4, Fugiel 3, Sękowski 3, Cukierski, Piwnik